Největší Pardubická!

Nemám tenhle závod moc ráda, mám totiž ráda koně, a vždycky se něco stane nějakému koni, letos taky:-(

Příliš moc těžkých překážek, příliš dlouhá trasa, příliš mnoho koní, a snad žádný ročník, v němž by se nepřihodila nějaká koňská tragedie:-(

Přesto se vždycky dívám, žaludek sevřený strachem, ale vždycky se dívám, alespoň na start, ty úžasné bytosti napnuté jak struny, a na cíl, v cílové rovince se už většinou žádné neštěstí nepřihodí.

A tak jsem se dívala i letos, kvůli Sixteen, je nádherná:-), je nádherná i když vystupuje z dopravíku, natož když běží dostih. Sixteen:-), 90% sázek bylo určitě uzavřeno na ni, a aby ne, vítězka dvou Velkých Pardubických, vítězka jedné z kvalifikací, bílá Sixteen s bílou ohlávkou, Sixteen v absolutní formě, před závodem napnutá jako dvě strunky! Favorit Sixteen, spolu s třemi, čtyřmi podfavority a dalšími 20ti koňmi, moc moc koní:-(.

Od doby, co jsem majitelkou koně a příležitostnou sedkyní pak vím, jak není lehké na koni pár set metrů odsedět, natož několik kilometrů odstát.  

Taky pana Luku jsem zahlédla, pan Luka byl snad majitelem Železníka, či nějakého jiného velikána, od věřitele pana Luky jsme koupili tenhle barák, patřil jeho manželce, prohrál ho v kartách pan Luka.

A v NEPOSLEDNÍ řadě, žokej Váňa, vítěz několika ročníků Velké Pardubické,a kůň Tiumen, absolutní outsider závodu, a žokeje Váňu na něm nechal majitel koně jet, aby si to prostě ještě zajet, stokrát nasmrt dolámaný 57letý žokej Váňa.

Před samotným startem jsem slyšela vyjádřit se jakéhosi odborníka na koňské dostihy " No, pan Váňa, nějak nevím, myslel bych si, že by bylo lepší, kdyby byl býval odešel raději na vrcholu kariéry, než tohle……", tečky jsou výrazná odmlka. Možná si měl Vichnar toho pána brát, coby odborníka,  do studia v dobách, kdy byl na vrcholu kariéry:-)

A pak, pak 25 koní vystartovalo, a s výjimkou jedné tragické koňské katastrofy, jsme mohli vidět absolutně Největší Pardubickou, jaká se kdy jela!

"http://www.youtube.com/watch?v=S5crnTNO5gU"

Kdyby tam nebyl Váňa, Sixteen by byla určitě vyhrála:-))

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *