Zvláštní způsoby poctivosti

Někteří lidé to mají hozený, různě jinak:-) Někteří jsou děsně poctiví a při jakémkoliv náznaku nepoctivosti druhých,okamžitě nasazují mravokárné obličeje, ale vypálit si nějaké to CDčko, nebo když jim jde třeba manželka zavolat na mobilní telefon o víkendu z práce, připadá jim to normální.Tatrman je zvláštní zase jinak, a v rámci objektivity musím dodat, že není inženýr:-)

Když jsem Tatrmana poznala, zdál se mi úplně normální, úplně normální mladý kluk s celkem normálními názory. Po krátkém čase navázal známost a dalším krátkém čase se oženil, v rámci objektivity musím dodat, že netuším, jestli jeho manželka není inženýrka. Tatrman se prostě podivně změnil…

Když jsme se viděli znovu na 1. schůzi vlastníků, vzal si za svou kontrolu mnou dodaných stanov a jejich připomínkování, následně jsem po ¾ roce nechala ty Stanovy připomínkovat jinde, abych mohla svolat 2. schůzi k jejich schválení. Tatrman se ozval 2 dny před schůzi a sdělil mi, že má k Stanovám výhrady, tehdy jsem ho přestala mít ráda potřetí.

Poprvé se to stalo bezprostředně po 1. schůzi, kvůli Drahouškovi kterého mi poslal.

Počtvrté v souvislosti s letošními povodněmi, kdy jsem oslovila Společenství s návrhem, že bych z jeho účtu odeslala 500,-Kč na konto Člověka v Tísni, ve prospěch Moravskoslezských vesnic, nakonec co je 500 korun pro lidi, kterým barák ještě stojí…. Jediný Tatrman vyjádřil námitku :

 Myslím, že ať si každý pošle ze svého účtu co chce, nechápu, proč bychom to měli dělat ! Přinese nám to nějaké výhody? Například daňové?"

Chvíli jsem bobtnala a pak jsem odepsala, že se napříště vyvaruju hloupých otázek, aby mi na ně nemusel hloupě odpovídat. Zde musím podotknout, že 500,-Kč dělá pro náš vlastnický podíl 360,-Kč, podíl Tatrmana činí 25.50 Kč.

Předminulý týden v pondělí krátce po 8mé ranní mi Tatrman zavolal, aby mi sdělil, že někdo ulomil kliku ze štítu zámku v domovních dveřích a rozbil skleněnou tabulku. Poděkovala jsem za zavolání, a požádala ho, aby dveře nechal opravit a účty mi pak vhodil do schránky.

Účty obnáší 1x zasklení 115,-Kč, 1x nerezový štít 1.180,-Kč(?), 1x mimořádný úklid 890,-Kč.

Cena štítu mne zarazila, ale víc mne zarazila cena úklidu-zametení skla, když za týdenní úklid celého domu neplatím ani celých 700,-, a tak jsem napsala Tatrmanovi, aby mi tuto položku vysvětlil. Odepsal, že to je účet za montáž, ale Drahoušek nemá ŽL, ovšem paní Drahoušková má živnost na úklid!

Píšu zpět Tatrmanovi, že 900 korun za namontování bezpečnostního štítu, mi připadá jako DOST peněz, rozhodně je nebudu účtovat jako fiktivní úklid!

 A nedalo by se to rozúčtovat jako víc menších mimořádných úklidů?" odepisuje mi Tatrman….. Zde musím podotknout, že 890,-Kč dělá pro náš vlastnický podíl 640,-Kč, podíl Tatrmana činí 45,-Kč.

45 korun, to je jako kdyby štípl v sámošce 2 másla, jako kdybych já štípla v sámošce 36 másel……, ale to by asi nasadil mravokárný obličej, kdyby se to dozvěděl:-)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *