Cenzura

i ta auto:-)

Autocenzura je věc nepříjemná, leč bohužel mnohdy nezbytná, nepraktikuju ji kvůli sobě, ale z piety ke všem, které by mohlo šlehnout, kdybych tak nečinila:-)

Cenzura je věc nepřijatelná, jsem na ni možná háklivá proto, že jsem ji byla nucena trpět, stále ještě, převážnou část svého života, ale na cenzuru je možné narazit samozřejmě ještě i dnes, a to nehovořím o nezbytném  promazávání nechutných příspěvků úchylů na zpravodajských serverech. Na cenzuru je možné narazit i když chcete například, přispět nějakým svým podnětným článkem v tisku, zaměřenem trochu jiným směrem, než je ten Váš.

Na cenzuru můžete ovšem narazit i na soukromých serverech, byť jsou určeny i k Vašemu psaní, to pokud nabude provozovatel dojmu, že jste to Vy, kdo chce svými názory, či připomínkami, samozřejmě konstruktivními:-), jeho server za každou cenu zlikvidovat:-) .

Cenzura existuje i zde na bloguje naštěsti ne ta administrátorská, vyrábíme si ji tu sami.

Prvním způsobem je předschvalování komentářů, ano, i já jsem tento způsob už použila, a přestože byl namířen proti jednomu člověku, sem tam se bohužel stalo, že do jámy lvové upadl na chvíli i někdo jiný. Nepříjemné, sama to nemám ráda, když někam napíšu komentář a vybafne na mne hláška, že bude zveřejněn až po provedení cenzury.

Dalším způsobem cenzury je vymazání celého článku, něco napíšu, nesetkám se s kýženým ohlasem, tak to celé smažu, aby si i další příchozí nepomysleli, že jsem pomatená.

Způsobem nejrozšířenějším pak je, mazání jednotlivých komentářů, a to nemám na mysli komentáře spamové, vulgární, či zbytečně urážející "autora", na mysli mám komentáře, které se za

a) nehodí do krámu, protože vyjadřují jiný názor

b) nehodí do krámu, protože vyjadřují jiný názor, kterého by se mohli chytit i další komentující

c) nehodí do krámu, protože podle mne nevyjadřují žádný názor 

d) vyjadřují názor, který by mohl narušit falešný obraz, který o sobě chci šířit

e) narušují autocenzuru:-)

e) semtam použiju, z piety, aby to s někým nešlehlo:-), nakonec autocenzuru toleruju každému, na dozor jsem ovšem alergická.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.