Když se začnete bát

je to ještě horší, když netušíte proč…

Můj přítel V.není zrovna družný typ, ale není to ani typ který by svým bytím obtěžoval své okolí. Je to hodný, slušný, nekonfliktní člověk, který nedráždí ani luxusními oděvy, auty, nebo milenkami.

Před pár lety si koupil, nikterak velký pozemek za Prahou a před dvěma lety na něm dostavěl dům, do kterého se s manželkou a malou dcerou přestěhoval.

Pozemek je tak malý, že u domu nemá ani garáž, ani garážové stání , své 10 let staré auto parkuje v ulici před domem.

Svůj příběh mi vyprávěl před dvěma týdny, příbeh o sousedce, která při žádné cestě z odpolední na letišti, nezapomene obejít jeho auto s hřebíkem v ruce, o sousedce, která mu na plot rozdělující jeho parcelu a její pole, chodí den co den házet smrduté odpadky ze své domácnosti,

o tom, že postavil půl metru před svůj plot další plot, takže teď se mu smrdící odpad hromadí mezi dvěma vlastními ploty,

o tom, jak se už druhý rok bojí přijet domů, protože neví, co ho bude čekat.

O tom, jak si ho sousedka před pár týdny zavolala k plotu a řekla mu " Máte moc hezkou holčičku pane V., dávejte si na ní pozor! 🙂 ".

O tom, že tohle se bojí říct ženě..

O tom, že se bojí a neví, co má dělat.

 

Jak si tak dnes polehávám s divnou chřipkou, oparem v nose, chemoterapeutiky, po návštěvě veterináře, který musel Františkovi odoperovat půl oka, protože mu ho asi vykopl kůň, ale marný, to je ta příroda, vzpomněla jsem si na film Strašáci, v polském překladu kdysi Vzteklí psi, s D. Foffmannem.

Film je o spisovateli a jeho ženě, kteří se, aby měl klid na psaní, přištěhují do domu, ve kterém manželka asi kdysi žila s rodiči, v Nové Anglii.

A pak začne stalking. Možná 5-6 bratrů / s jedním znich kdysi manželka chodila/, je začne obtěžovat nejdřív tím, že k nim docházej na návštěvy za různými účely, pak znásilněj manželku, oběsej kočku, ovšem spisovatel je takový ten hodný, nekonfliktní typ, který se jakéhokoliv konfilktu bojí, nejen proto, že je o metr menší, než všichni ostatní, prostě je slušnej.

A pak se jedné noci přihodí cosi ve vsi a takový jeden ubožák, kterého chtějí bratři zabít za každou cenu, se přiběhne k spisovateli do domu schovat. A spisovatel je pak zabije, všechny, jednoho po druhém.

Moc hezký a moc zajímavý film, poprvé jsem ho viděla tuším v roce 1980.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *