Vánoční přípravy pokulhávají

Povaluju se už tři dny, každých 12 hodin si vezmu tabletu s odporným označením chemoterapeutikum, a Vánocům jsem se dnes přiblížila vyklepáním jedné deky, po němž jsem si musela sednout, utřením prachu ze stolu a dvěma Vánočními dekoracemi. Taky jsem sepsala seznam všeho, co musím ještě koupit. Nad stromečkem jsme dlouze přemýšleli a rozhodli jsme se letos pro Kanadskou jedli, smrky máme okoukané a borovice o Vánocích domů nechci.

Naštěstí jsem se letos předběhla a už předtím napsala jsem 28 papírových blahopřání a zanesla je na poštu, zabalila jsem 56 dárků, ale některé jsem ještě ani nekoupila ale papír na ně mám, z těch zabalených je už velká část pryč…

" To jsem rád, žes přišla, škoda žes předtím nezavolala!"

" Vždycky když zavolám, jsi někde pryč, tentokrát jsem nevolala a jsi tady:-)"

"Dáš si Cherry? Mám tu výborné Cherry, není sice moc suché, ale to ty stejně nerada! Dáš si Cherry nebo raději kořalku?"

"Jsem tu autem, dám si malé Cherry :-)"

Vyndává z baru lahev a já se usmívám

" No to máš smůlu, že jen malé, je fakt výborné!"

Nalévá mi z lahve ve které je stejně už na dně

Upíjím ze sklenice na nožce a musím se pochválit

" Moc dobré, musím se pochválit:-)"

Udiveně se na mne podívá a já se směju

" No nekoukej, je ode mne z loňských Vánoc:-))"

" Proboha no to je trapas! Jaks ji poznala??"

" Podle mašle, o loňských Vánocích jsem vázala na lahve tyhle modré tylové mašle s modrými srdíčky:-) "

" Dobrá, udělám Ti ještě kafe!"

Vrátí se ještě zpoza dveří

" Nepřineslas v poslední době nějaký kafe, že ne?"

" Ne, myslím, že v poslední době ne:-), minule, v létě, jsem přinesla dortíky, ale dnes jsem dostala chlebíček, tak to je myslím taky vpořádku !"

Dopíjím picollo, on  zalézá do své  pokladnice-chladnice na vína, aby mi vybral nějakou, ode mne "necinknutou" Vánoční  lahev:-). Poznala bych i předloňskou stuhu byla stříbřitě bílá, a ta předloňská byla zlatá:-) , všechny byly na Cherry. Cherry býval náš kultovní nápoj:-)

Vašek včera přivezl dvoumetrovou, hustou a velmi rozsochatou borovici….., nazdobím ji pořádně ze všech stran a postavím před francouzské dveře do světnice, bude to stromeček vevnitř i venku, červeno-zlatě-bronzový 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *