Pakárna kam oko dohlédne

Nabyla jsem dojmu, že veškerá pošta, která mi chodí, jsou jen složenky, ale mám pocit, že jsem už ten poslední člověk na světě, který něco platí, mně ukazujou dlužníci jen bankovní příkazy, na účtu platby nemají, protože to za ně přece platil pan Urban!!,  a pakárny…Tak třeba včera, píše mi slovenská pojišťovna Union, pojišťovatel zkrachovalé CK TT, že likvidaci mé pojistky odložil, protože jsem nedodala k pojistné události žádné doklady. No to je v prdeli, pomyslela jsem si napotřetí ( poprvé to bylo, když jsem zjistila, že TT je pojištěn u slovenské pojišťovny, podruhé, když TT ulehla) , protože po 10ti měsících netuším, kam jsem dala podací lístek pošty. Ano, taky si pamatuju, že jsem jim nechtěla poslat originál účtu k fotoaparátu s odůvodněním, že kdyby se ztratil, nebudu mít už nic…., a že jsem o tom s paní diskutovala emailově.

Nebo dnes, vytahuju z poštovní schránky, mezi jiným, tlustou obálku z ČSOB, co to asi může být? Objednala jsem si dotisk listopadového výpisu z jednoho účtu, který mi banka nedodala.  Běžně mívám jednu,maximálně 3 stránky, tento dotisk má stránek 17, a aby ne, na většině z nich se nachází jedna až dvě položky. Stránky jsou samozřejmě v barvách vyvedené.

/files/pakarna1.jpg

/files/pakarna2.jpg 

Další dopis, Hypoteční banka. Souhlas se zaplacením mimořádné splátky úvěru" k datu 15.4., vyčíslení splátky, dále vyčíslená pokuta za předčasné splacení 195.000,-Kč, v příloze jakási plná moc a čestné prohlášení. Koukám na to jako magor. Volám paní Jandové ze záhlaví, kterou vůbec neznám, ještě je na obědě, ale jiná paní po mně chce klientské číslo

A co vlastně chcete?  ptá se

Chci vědět co to znamená, já nežádala o mimořádné splacení, dotazovala jsem se emailem na informační emailové adrese,  zda někde najdu formulář pro žádost o řádné splacení …"

 U nás je každé  předčasné splacení mimořádné!" sděluje mi dále paní

 Aha, a co s tím mám teď jako dělat? Nechci, aby mi Vaše banka určovala, kdy mám co mimořádně zaplatit a vypočítávala mi k tomu pokuty!" říkám já

 Nemusíte dělat nic, dívám se tady, ten SOUHLAS je z ledna a byl následně ihned zrušen!" říká paní

 Aha, a proč jste mi včera poslali tenhle dopis?" ptám se, i když tuším, že zbytečně

Tak to Vám nepomohu, to netuším! Přejete si ještě něco? "  

Ne, já už si raději nepřeju vůbec nic!

Příspěvek byl publikován v rubrice Tož su magor nebo nesu? a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.