Jak se staví Ombudsman?

Rozhodně podle zákona do 60ti dní a pan doktor Motejl zemřel 9. května, má-li to být 60 dní, pátek 9.7. je tedy mezním termínem.

Koncem května jsme se tu děsili, že by nám ČSSD ráda do této funkce dosadila Františka Bublana, a měli jsme různé nápady

" Co takhle Anna Šabatová?!" špitla jsem, a nikdo nic.

Pak přišly konkrétní návrhy, a trochu nás vyděsilo jméno Daniely Kovářové, tedy při vší úctě k šarmu a erudice této ženy, tahle nominace mě trochu zaskočila, to jsem ovšem netušila, že bude hůř:-).

Z 6ti navrhovaných jmen prošly do úžšího výběru 4, Iva Brožová a  Anna Šabatová, John Bok a Eva Dundáčková.

Iva Brožová je mi sympatická jediným, a to tím, že je krajně nesympatická Václavu Klausovi, a přesto, že je to velmi dobrá přítelkyně mých polorodičů a tudíž bych to možná mohla mít dobré se svou " kauzou pro Ombudsmana", Ivu Brožovou prosím ne:-)

John Bok je mi sympatický celou svou bytostí, ale je pro mne něco jako Jednorožec, asi jsem to nevysvětlila úplně nejsrozumitelněji, ale je to prostě tak, že Jednorožec je nádherná čistá bytost, ale na Ombudsmana se nehodí. Hodně by mě však zajímalo, jak tato nominace napadla Václava Klause, což bych se zřejmě mohla dozvědět jedině v případě, že by byl nakonec Ombudsmanem jmenován:-).

Anna Šabatová, přesto, že je kandidátkou ČSSD, vyhovuje i mým představám, a krom toho, že v úřadu Ombudsmana už léta pracuje, vyhovuje mi svými celoživotními postoji, i přesto, že se Senátoru Jůlínkovi zdá "moc zavánějící levicí". Pravda, netuším co dělal před rokem 89 Jůlínek, ale vím co dělala Anna Šabatová, a myslím, že by se o ní neměl otírat kdejakej vobejda.

Eva Dundáčková, ehm, tak v tomto případě bych se snad ani nechtěla dozvědět, koho a proč napadla tato nominace, kterou si dovedu vysvětlit jedině tak, že ODS hledá pro své vysloužilce jakoukoliv možnou trafiku, kromě "kauzy Čunek" jsem totiž Evu Dundáčkovou nikdy neslyšela ani neviděla, zabývat se lidskými právy……

Rozhodne se v pátek, a doufám, že ať z toho "klání" výjde vítězně kdokoliv ze 3 obecně přijatelných kandidátů, vydrží ve funkci dlouho, nerada bych se totiž za 4 roky setkala s nominacemi například Ivany Řápkové nebo Lijany Janáčkové.

Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.