Několik dobrých rad

proč se vyvarovat zaručeně dobrých rad!

Převážně jsme samozřejmě lidé milí a laskaví a z toho vyplývá i to, že se rádi s ostatními, přáteli či známými, MOC rádi podělíme o své výborné zkušenosti z nejrůznějších oblastí života,

ať už se to týká výběru auta, destinace vhodné pro dovolenou, nejlepší lokality k bydlení, či výběru pracího prášku, nebo té zaručeně nejlepší zubní pasty.

Většina z nás ráda doporučuje, a určitě to nemyslíme zle, vždyť se samozřejmě chceme jen podělit o své nejlepší zkušenosti, ale stejně jako všechno ostatní, by mělo i doporučování  mít své meze, protože přátelské doporučování se může věčným opakováním změnit v otravné pruzení.

A tak se nezlobte, když

svým známým zaručeně doporučujete doktora X a oni přesto nadále navštěvují doktora Y, nemusí v tom být z jejich strany zlý úmysl, prostě jim doktor Y vyhovuje, stejně jako zubař A a proto nenavštěvují Vašeho zubaře B.¨

Lidé, kteří dál nakupují v Lidlu i přesto, že jste jim nejméně 50x doporučili Penny, nezačali s nákupy v Penny proto, aby Vás naštvali, prostě chtějí nakupovat v Lidlu.

Možná, že si Váš známý při malování bytu nechal namíchat pastelové barvy i přesto, že jste mu opakovaně řekli, že nejlepší na zdi je BÍLÁ ( a když už barevná, nemá být na zdi proti oknu, protože to ztmavuje místnost) nezlobte se na něj, třeba prostě jen nemá rád bílou.

Stejně otravné jako věčně doporučování doprovázené převracením očí ( či úsměvy naznačující zásadní nesouhlas), jsou kontraproduktivní poznámky pronášené i při příležitosti, že tentokrát jste výjimečně nic špatně neudělali, úpně přece stačí, že jste to už někdy udělali!

Například

Vymalovali jsme POCHOPITELNĚ nabílo a bylo to náročné přemalovat ty nemožné barvy na zdech!

Kupovali jsme nábytek, ale samozřejmě NE v Asku!

Tak mám vymalováno, ovšem tmavou barvu bych si SAMOZŘEJMĚ nikdy nedal na zeď proti oknu!

 Jé, nový obraz, no hlavně, že to není DALŠÍ Komárek ! 🙂

 

Takže poslední dobrá rada pro dnešek zní  Ne vždy je opakování matkou moudrosti!, příliš mnoho moudrostí z Vás totiž může udělat nepříjemné a naprosto nesnášenlivé jedince 🙂

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *