Odborník se diví a laik žasne!

Předseda Vlády se nám probral po mnohaletém pobývání ve vysoké politice z hlubokého spánku,možná kómatu,  rozkoukal se a bouchl do toho zašpiněného stolu! Bohužel na svou stranu zatím nedohlédl…

Všichni jsou totiž najednou překvapení, zdá se, že nikdo, tedy myslím nikdo z vládnoucí garnitury, do tohoto týdne netušil, že VV jsou vlastně podnikatelský subjekt, a nyní jsou zděšeni, že by státní správa mohla být prorostlá podnikatelskými zájmy, tedy jinými, než těmi z ODS.

Překvapeni jsou nakonec i někteří poslanci za VV,kupodivu ti samí, kterým ještě před rokem vůbec nebyl divný způsob, jak se najednou ocitli ve vysoké politice a kdo to všechno zorganizoval a zaplatil.

Někteří z nich jsou překvapeni i z toho, že peníze, které každý měsíc dostávali, nebyly na kancelářské potřeby…. Já jsem tedy naopak překvapena, že si někdo vezme X x 55 tisíc, které nezdaní, a když pak obdrží tisíc 170, najednou je považuje za úplatek. Asi to byla moc velká částka, nebo naopak moc malá. A může za to tenhle Řeřicha, Řepka, či jak se jmenuje? Nemůže! prostě mu nikdo neřekl, že ty Parkery se nevyhazují, když v nich dojde inkoust, a tema zlatýma sponkama na papír, že nemá “sešívat” lejstra pro kdejakého čičmundu, ale maximálně pro Vítka, Péťu, Radka nebo Václava!

Jako bychom my voliči už nebyli zvyklí na to, že poslanci pobíhají po sněmovně s igelitkama naplněnýma miliony, jako by nám přišlo ještě něco divného na tom, že si po 2-3 letech s platy kolem 150ti brutto, kupují byty na Floridě, kakaové boby v JAR, vily u oceánů nebo luxusní jachty, vše v cenách, jako by ty platy pobírali 100 let a navíc netto.

Jsem překvapena, že si lidé berou od jiných lidí obálky v nichž tuší peníze, a dokonce mají schopnost, aniž by obálku rozlepili, vytušit, jaký obnos v ní je. Mnohokrát jsem od svého šéfa obdržela různé obálky, vždycky v nich byla jen práce navíc, nikdy žádné peníze, a bohužel mne nikdy nenapadlo jít s nima na prokuraturu, nebo policii. A ještě víc jsem překvapena, když poslanec, který musel být ze své strany vyloučen, aby ji opustil, 2 dny na to prohlásí, že má obavy z Policie ČR.

Jsem překvapena, že premiér příjme hned ráno po obálce poslankyni Kočí, ale na pana Michálka si čas nikdy neudělal.

Jsem překvapena, že vyfaustovali úředníka Michálka a nyni jsou překvapeni, že byla vyfaustována Kristýna Kočí!

Já jsem voličem TOP09 a chápu, že se téhle straně nechce pustit Kalouska, krom knížete a Hegera totiž vpodstatě nic jiného nemá, ale pokud by se měly odehrát předčasné volby, a ve hře by měla být jen ODS a VV, a já si musela mezi těmito dvěma podnikatelskými subjekty vybrat, vybrala bych si zřejmě VV, je to totiž jeden čert, akorát se netváří jako anděl.

 

P.S. Smutná zpráva tohoto týdne je, že mladý Bém nakonec přece jen přišel o ruku:o(, a pak se řekne, že děti nejsou zatíženy chybami rodičů…

Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *