Neplatit je málo, proto je třeba i krást!

Nevím jestli někoho překvapí, že Vyhulená tu ještě stále bydlí, mne to už nepřekvapuje. .

Letos v září to budou 2 roky, a to jistě budou, co nezaplatila na nájmech a službách ani korunu, dluh bude něco kolem 200 tisíc, navíc jen nedoplatek za služby loňského roku dělá skoro 40. Exekuce se povaluje kdesi u soudu od loňského srpna, rozeslána účastníkům byla letos v lednu, ale efekt je stejný, jako když se jen tak povalovala.

Dneska popoledni opisuju stav elektroměru pana profesora Horyny, z jehož účtu peníze chodí dál každý měsíc i přesto, že je od konce ledna mrtvý, a koukám, jeden elektroměr ve skříni chybí, samozřejmě je to ten Vyhulený, a jak sem zjistila posléze, chybí od začátku března.

Kolem si to zrovna berluje Adam a tak mu ukazuju prázdné místo a on povídá ” To je ale divné, tam se každý večer svítí a hraje televize!”

A tak sem se zamyslela, odkud ten proud do bytu sakra proudí?! I obešla sem všechny zdi bytu hraničící s chodbou, pak jsem šla překontrolovat i vedlejší uzamčenou nebytovou prostoru, pak jsem šla do sklepních prostor, a pak mě to napadlo! Kumbál vedle bytu, bývalá telefonní budka, máme v ní materiál k opravám. Jdu tam.

Samozřejmě vylomený zámek, provrtaná zeď a kabel natažený z objímky světla, protažený dírou do bytu.

Jdu pro foťák, fotím a volám Policii a PRE.

Na PRE mi sdělují, kdy došlo k odpojení a že jinak je to nezajímá, protože Vyhulená neokrádá je, ale mne, tedy vlastně Společenství vlastníků.

Policisté přijíždějí tři a všichni jsou moc hodní, akorát kladou nesmyslné dotazy, například ” A jak víte, že z toho něco odebírají?”, elektroměr se točí a já se snažím vysvětlit, že na chodbách ani ve sklepech se nesvítí a výtah nejede, není tedy  proč by se točil.

Policisté jsou stále hodní a vysvětlují mi, že potřebuju odborný posudek znalce-revizního technika ( který si musím zaplatit) a výpočet takto spotřebované elektřiny…. , musím patrně požádat PRE o mimořádný odečet, pak mohu přijít podat trestní oznámení.

Nakonec na tom zase nejsem v tomto případě až tak špatně, ze společně spotřebovaného proudu chodeb platím jen cca 10% za nás a 5% za Vyhulenou, zbytek zaplatí ostatní nájemníci a vlastníci…..

/files/zlodejka.jpg

 

No ale zase na druhé straně, dostala sem dnes od syna pana profesora  “Nový kapesní slovník česko-německý a německo český” vydaný v roce 1923, podle kterého pan profesor překládal všechny své odborné publikace, a to mi udělalo velíkou radost 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *