Dneska sem si zapomněla doma foťák

a to byla škoda, protože bylo opravdu co fotit.

Jana totiž dnes v Mělníce závodila s cizí kobylkou v skákání bez otěží a hlavním lákadlem celého klání byl Václav Vydra se svými koni Démonem a Gustavem, který byl chudák nemocný a několikrát se posral. Gustav, ne Václav!

Vydra provozuje se svými koňmi od samého počátku rovněž přirozenou komunikaci, ale on tomu neříká přirozená komunikace, říká ” dělám to tak, jak to cejtím”, takže jsme to dneska pojmenovali jako ” vydrovština”. Vydrovština ale nespočívá ani tak v pokynech, jako spíš ve slovním projevu.

Koněm v hlavní roli je obrovský černý ČT Démon, ale i Gustav chodí za Vydrou jako pes, na volno, bez jakéhokoliv cajku, kam jde Vydra, tam jdou koně, opět zajímavý pohled, protože úplně jiný pohled, než pohled na všechny ostatní koně a jejich majitele. Moc pěkný pohled:o)

Další kuriozitou byl pán, možná 60ti letý, který téměř nepřetrřitě kouřil, cigaretu odhazoval až při vjezdu na kolbiště a už při výjezdu si zapaloval další. “Ten umře na koni a v jedné ruce bude mít zapálenou cigaretu a v druhé hrnek s kafem.” řekla mi jeho manželka.

Velkou kuriozitou byla přehlídka hřebců všech možných plemen, hřebci jsou nádherní, neustále hřebčí, což znamená, že stále ržou, možná ržají:o), nesou se velmi vznešeně a velmi rychle, to vše zřejmě dělají proto, aby upoutali pozornost přítomných klisen, doufaje, že “dneska by to šlo”- Jeden z hřebců kopl nějakého diváckého pána do hlavy a musela přijet záchranka a pána odvézt.

Největší kuriozitou pro mne byla Hana Mašlíková, vedle které sem seděla při klobáse. Poznala sem ji podle zubů, jinak vypadala jako ta nejošlivejší přítomná holka, s hnusně  odbarvováním spálenýma platinovýma vlasama. Vůbec nechápu, jak to s těma modelkama ti fotografové při focení dělají, že z toho dostanou tak dokonalý vzhled, naprosto neodpovídající realitě.

No a pak byly závody, kterých se zúčastnilo asi 8 koní s jezdci, Jana s cizí klisnou se umístily jako třetí ( stejně jako vloni), za druhým Václavem Vydrou ( stejně jako vloni) a slečnou na bílém Arabském koni ( stejně jako vloni). Pán s cigaretou se umístil jako čtvrtý, ne kvůli cigaretě, ale kvůli tomu, že kůň shodil jednu překážku, a tak se zdrželi ( netuším, zda tam byl vloni).

No zkrátka a dobře, dnes bylo opravdu co fotit, a já sebou neměla foťák:o(.

Příspěvek byl publikován v rubrice zvířena a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *