Čeho si vlastně váží děti?

Když už ani Spidermana ne!

Přesto, že já si myslím, že děti mají mít hodně hraček a všech možných jiných povzbuzovadel rozvoje, hodně mě rozčiluje, když pak nacházím předměty někde rozházené, nebo rozmlácené.

Naše Čaky je dítě, které má prakticky všechno po čem touž. Toužit v jejím věku 5ti let znamená, že by chtěla všechno, co vidí v reklamách, nebo u kamarádek ve školce, a tatínek jí odřekne málo co.

Naproti tomu Gremlini jsou odmala vedení jinak, prý zdravěji, jejich máma pro ně odmala preferuje zdravou stravu a kopřivové čaje namísto limonád, takže v 7mi letech se dosáhlo stavu, že kalhoty odpovídající jejich výšce, z nich nemusíte zapnuté ani stahovat, spadnou jim na zem samy. Stejně zdravý přístup se propaguje pokud jde o hračky, děti mají mít málo hraček, aby si jich vážily.

Předvčerem kolem mne prošel Mates a nesl si nějakou knížku, kterou vyndal zřejmě z batohu, a odkráčel s ní do stanu.

Včera ráno tu knihu našel Filip na platu u bazénu, kde prodělala několikahodinový bouřkový liják, a přiběhl s ní zamnou s tím, že neví co s tím má udělat ” Taková nádherná kniha a úplně zničená, s tím už nic neuděláme!” lamentoval.

A fakt, asi to bývala nádherná kniha, úplně nová, komix Spiderman za 369,-Kč, tedy navíc velmi drahá kniha:o(

“Hm” pravil Matěj, ani nemrk a šel si hrát na stůl s figurkama Gormitů z jogurtů, Adam nepravil nic a šel si hrát na stůl…..

Dvě hodiny jsem odpreparovávala list od listu, zhruba 100 listů křídového papíru, který se kurefsky slepuje dohromady, a prokládala list po listu papíry. Některí listy drží tu horním, tu dolním růžkem ” v broži”, některé jsou úplně mimo. Po dvou hodinách prosychání sem vzala novou hromadu papírů a list po listu sem prokládala znova papíry suchými. Celou dobu si hráli, ani jednou se ani jeden nepřišel podívat, jestli to Spiderman přežije. Ani nevědí od koho tu knihu dostali, prostě žádný zájem.

Pak odjeli a já překládala znovu a večer znovu, dnes ráno znovu. Vidím to ještě tak na dva, tři dny, pak je přežehlím a odvezu někam svázat, a nechám si ji.

Taková krásná kniha, kdyby se mi něco takového stalo s knihou, v jejich věku, nebo i dnes, brečela bych nejmíň půl dne.

/files/spider1.jpg

/files/spider2.jpg

Příčina – nevážej si ničeho

Následek – katastrofa

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *