Pokud jde o rok 2012

jedna z věcí, na které jsem opravdu zvědavá je, jestli bude mít obyvatelstvo tak málo peněz, aby mu nezbylo na zábavnou pyrotechniku!

Musím předpodotknout pro neznalé, že Silvestry nejsou mí kamarádi odjakživa, i v dobách, kdy jsem ještě neměla žádná zvířata, nebyli mí kamarádi, nemám ráda organizované veselí, ovšem od doby, co mám zvířata, tenhle druh veselí přímo nesnáším. Nakonec piju celý rok, takže proč bych z toho měla na Silvestra dělat záležitost:o). Vlastně se mi líbil Silvestr venku v roce 89, v 90tém jsem si to chtěla zopakovat a málem jsme na Václaváku uhořeli:o(

Když jsme ještě mívali kokřici Madlenku, ta měla takové tušimice, že od 30. prosince přestávala přijímat potravu a tekutiny, aby ani 30. večer, natož pak 31. po celý den, nemusela vyjít z bytu. Jakýchkoliv ran se tak bála, že jí cvakaly zuby hrůzou a 2 Silvestry jsme s ní strávili pod peřinou v koupelně na zemi. Pak jsme to vzdali a z Prahy začali odjíždět hned po Vánocích, tady u Labe totiž býval celkem klid, s výjimkou 10-15ti světýlek.

Poslední 3 Silvestry, co máme koně, je chodíme od setmění pravidelně kontrolovat a když udeří půlnoc, jsme už oblečení a připravení vydat se za plot do ohrady.

Letos, vlastně vloni, včera, bylo slyšet bombardování už někdy od 3 odpoledne, a pak o půlnoci, vypadalo to tady, jak když sypou Amíci Napalm, katastrofa přes půl hodiny, pak ohňostroje ještě hodinu a půl, a doprovodný jev, který se mi moc líbí, protože je tichý ” balóny štěstí”, vylítlo jich k nebi nejmíň 100:o).

Seděla jsem s nima v ohradě na sloupech tak dlouho, než jsme byli z nejhoršího venku.

jUnínek se schoval v boxe za deku, otočil se ke dveřím zadkem a kulil oči jak Spejbl. jUrášek přehodil hlavu přes ohradu, třásl se jak mokrý pes a jak přikovaný tam stál a koukal do světel. Abbyna s Pepínem ve snaze schovat si hlavy, vysadili prkno ze dveří úschovny potravy, načali si balík, nalili si seno a od té chvíle jim už bylo všechno jedno, optimální, příští rok jim prostě otevřu na Silvestra sýpku:o)

Spát jsem šla ve dvě, už bez světelných efektů, ale za pokračujícího bombardování, a přemýšlela nad tím, kdy se už opravdu dostaví ta krize a lidi nebudou vyhazovat peníze za kokotiny.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *