Nikdy nebudu Západní Němka v bílých šatech!

Je to už možná skoro 30 let, co jsem si toho všimla na Rumunsko-Bulharských hranicích.Zhruba po 20ti hodinách jízdy v Žigulíku, kde jsme byli 4 dospělí a 2 malé děti, jsem prostě byla špinavá, umačkaná a mastná jako prase. Vedle nás tehdy zastavilo auto, jehož značku si nemapatuju, z NSR a z něj vystoupila žena, možná 50ti letá, v bílých kalhotách a bílé halence, perfektně nalíčená a učesaná, dokonalá dáma.  Mně bylo 25 a vypadala jsem prostě jen jako prase:o)

” No jistě, panička přespala někde před hranicema v hotelu, ráno si vyfoukala vlasy, nalíčila se, oblékla se do bílého a těch 10 km k hracicím překonala jako dáma, zatímco já už mám za sebou v autě přes 1000 kilometrů, z toho polovinu s batoletem na klíně!”

Dnes odpoledne u Vltavy jsem navštívila jednu velmi významnou soukromou kliniku, jejíž polohu jsem špatně vyhodnotila, takže jsem po zhruba půl kilometrové chůzi absolvovala několik průtrží mračen a větrných poryvů, a i přesto, že jsem byla vybavena luxusním designovým deštníkem, oděna do designového trička a kalhot Berschka, na domluvenou schůzku do prostor vybavených mramorem, zimními zahradami a jezírky se zlatými rybkami, jsem dorazila upocená, v šatech a s vlasy provlhými deštěm, po prolustrování 6ti luxusními recepčními v bezchybné černé,  jsem usedla na designová sametová křesílka mezi perfektně nalíčené a učesané dámy v bílém. Jako prase, aby si mne následně vyzvedla designová, perfektně nalíčená a učesaná sestra, oblečená v perfektní čené.

Co nezvládl déšť, to dorazil pot hrůzy, a já s totáně mastnými vlasy, v provlhlých šatech a s mokrým deštníkem, vešla do ordinace sympatického, prošedivělého docenta v bezchybně bílé košili, bezchybně prefektních černých kalhotách a naleštěných černých botech.

Poté, co jsem vyšla z ordinace perfektně oblečeného, voňavého docenta, napadlo mě, že si teď jistě půjde dát sprchu:o).

Vůně peněz naštěstí přehluší i špinavé montérky, a tak mi nejen pan docent, ale i jeho asistentka v zaordinaci, před tou sprchou, podali s úsměvem ruku:o).

No co už, byla jsem, jsem a vždycky zřejmě budu, jen prase z východního sektoru :o)

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *