Pohotovost není Emergency

aneb PF 2013 🙂Že mi není úplně nejlíp, jsem si všimla už 25. nad ranním salátem a rybou, ovšem, že to bude něco vážnějšího, to se ukázalo až 27. nad husou.

28. večer jsem odvezla do Prahy děti, zalezla si doma do postele a vylezla z ní až 31. dopoledne, kdy jsem došla k závěru, že tohle nebude jen běžná chřipka, ale možná něco mezi těžkým zápalem plic, urvanou plicí, nebo urvaným kusem aorty, nebo něčeho podobného. Ze všech zbývajících sil jsem se snažila nekašlat, protože každé zakašlání způsobilo bolest, jako kdyby mi někdo do hrudníku zarazil šavli, zakvedlal s ní a poté ji zasunul tak hluboko, že vyjela ven v místech mezi 5. a 6. žebrem vlevo. Pravda, bolest se vždy cca do 5ti minut rozležela, jenže, já nevydržela nezakašlat déle než 5 minut.

Pohotovost v rámci Pohotovosti FN KV nějak nefungovala, prostě tam nikdo nebyl, a tak mne vrátný poslal na pohotovost Interní kliniky. V 11 dopoledne sedělo v zaboudlé čekárně cca 20 pacientů, z nichž někteří byli pouze doprovod, někteří údajně už od 8. ranní a tak jsem se preventivně vytasila u registrace svou průkazkou ZTP a diagnózou CHOPN, aby bylo hned jako jasný, že tam nejsem z nějakého plezíru. Fakt je, že v 1. fází to zafungovalo, protože do ordinace mne zavolali dřív, než jsem se stačila v čekárně znovu posadit, nejdřív mi ovšem preventivně vynadali, že jsem na špatné pohotovosti, a to měli tedy sakra pravdu.

Když jsem si směla postěžovat, co mi to tedy vlastně je, velmi milá lékařka Wildová, která na mne ani nepohlédla, protože pořád zapisovala do PC, mne poslala na rentgen plic, poté jsem se směla vrátit, aby mi sestra udělala EKG, načež paní doktorka od počítače rozhodla, že mne pošle ještě na echo srdce. To vše trvalo zhruba hodinu a půl, poté mne zavolali do ordinace zpět, aby mi odebrali krev a sdělili mi, že laboratorní výšetření bude trvat cca 3 hodiny. Pravda, chtělo se mi poznamenat, že kdyby mi tu krev odebrali hned, když jsem přišla, mohli jsme být o hodinu a půl dál, jenže, musela jsem prostě zase zakašlat…

Někdy o 2 hodiny pozdějí, když jsem sedíce v čekárně znovu, po 150té zakašlala, projela mnou bolest tak prudce, že jsem hlavou praštila do zdi, resp. do vypinače, a zhasila tak světla v celé rozlehlé čekárně, rozhodla jsem se, že toho bylo právě tak dost, a nevyzvána jsem se napočtvrté, tentokrát bez vyzvání, vloudila do ordinace, kde milá doktorka Wildová stále psala do PC a vedoucí lékařka Vejvodová si povídala s jinou lékařkou a třemi sestrami o dětech, Vánocích, bytech,……, abych požádala o okamžité aplikování zlaté dávky Morfia! Paní doktorka Wildová od monitoru konstatovala, že ještě nedorazily výsledky z laboratoře, ovšem sestřička sedící u jiného monitoru ji opravila, že výsledky tam jsou již cca půl hodiny, a tak jsem dostala po 4 hodinách injekci proti bolesti a směla jsem do protokolu povyprávět, kdy a na co zemřeli mí rodinní příslušníci 15 kolen zpátky, před kolilka lety mi co operovali, před kolika lety se mi narodil syn, jestli je zdravý, a podobné nesmysly typu, ” co si myslím o situaci v Náhorním Karabachu!. Pak mi paní doktorka vytiskla recept na antibiotika, poučila mě, jak je mám užívat, poprvé na mne pohlédla, usmála se, popřála mi hodně zdraví v novém roce, vstala a podala mi ruku. Bylo to milé. Pak jsem směla jít zaplatit regulační poplatek a bez čehokoliv dalšího se odpotácet k domovu.

Z protokolu, který jsem obdržela pro ošetřující lékaře, jsem následně zjistila, že mi byla vyšetřena hlava ( na poklep nebolestivá, atd.), Krk, krční uzliny, štítná žláza, tep karotid, atd..Hrudník, břicho, končetiny, páteř ( poklepově nebolestivá). Bohužel, nikdo se mi nepodíval ani do krku, natož, aby mi kamkoliv klepal.

Za 4,5 hodiny, které jsem na pohotovosti odseděla, ošetřili 4 přítomní lékaři a 6 sester 10 pacientů, z nichž 5 poslali na jiná oddělení k hospitalizaci. Například pána, který si přišel pro prášky od bolesti na dnu, se 4 hodiny nikdo nezeptal, co potřebuje.  Mnozí z těch, kteří v čekárně seděli už při mém příchodu, tam možná ještě stále sedí.

Myslela jsem si až do loňského Silvestra, že ke štěstí člověku prostě stačí mít štěstí, ale zjistila jsem, že krom štěstí je důležité i to zdraví, a proto vám všem do nového roku přeju obojího přehršel !

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *