“A jakpak Ti říkají? “

Včera jsem si uvědomila, kolik “jmen” člověk vlastně za 1 život vyfasuje,resp.,co všechno se s jeho jménem za 1 život přihodí. Lidi nám asi říkají tak, jak naše jméno cití v souvislosti s námi, nebo jak cití nás.
Moje jméno je poměrně tvrdé a pokud mne někdo známý osloví v jeho správném plném znění, většinou se leknu, že mám průser, asi to mám zakódováno z dětství:))

Nejvíc lidí mě oslovuje ” Moni”, Mončo” ( to je strašné, něco jako Mončo, podej mi limču), v posledních letech mi mnoho lidí i naživo říká “Mo” nebo ” Mod”, taky “Modono”, ale to zní stejně tvrdě jako moje jméno.

Někteří lidíé, jak si uvědonuju, a to i ti blízcí, mne nikdy neoslovují nijak. Pitros včera říkal, že si bude muset zvyknout, že už nebudu Modona, vlastně mne ani nenapadlo, že on už nebude Pitros:-).

“Moni” mi vždycky říkali v práci, můj tatínek mi říkával ” Monuško”, máma mi v posledních letech říká ” Moničko”, ale cítím tam něco, co se mi nelíbí:-)).
Kdysi dávno mi jeden muž říkával ” Mono” a někdy taky “Stereo”:-))
Můj muž mi říká “Mucíku” už 13 let:-)), tomík mi říká “momo”, stejně mi říká v posledním půl roce xhanny.
Jeden důležitý muž mého života mi říkal “Niko”, z toho taky vznikla jedna moje emajlová adresa. Ta je doposud používaná, “Niko” se už používat nesmí.

Tak mne napadá Pitrosi, Modona budu přece pořád, není to přece jen Damoklí nick a krom toho mi tak neříkáš už dost dávno:-)

P.S. Mimochodem, jmenuji se Monika:-)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 komentářů u „“A jakpak Ti říkají? “

  1. No, u mě je to vylepšené tím, že mé příjmení je zdrobnělina jména a navíc můžu slavit jméno i příjmení v jeden den :o))) Jinak obdobně jako u Marconyho pro spoustu lidí jsem byl dlouho jen "Petr", pak v období Damoklu se chvíli ujala přezdívka pro Damokl vymyšlená, no a teď u Damo lidí jsem zpravidla znám pod jménem :o)) Takže pokud to mohu shrnout, více méně existuju stále pod svým civilním jménem (myšleno jako celek), kdy si sice někdo plete příjmení a jméno, ale to je celkem detail 😉

  2. Pavelno, a to jsem zase ja oficialne 🙂 Tak mi rikaj vsichni, proste Pavle. Ja to mam kratsi. Mama mi rikavala Pavliku, nez umrela. Pavliku mi obcas taky rika jedna nejmilejsi osubka 🙂 No a par pratel mi rika Pajo. Jen pro zajimavost jsem svatek mel 26.6., jenze soudruzi asi usoudili, ze "svaty" Pavel nemuze byt dvakrat, tak me jmeno z kalendare vymazali a nyni tam je Adriana, nic proti Adrianam, ale ja ted slavim spolecne s Petrem a to se mi nelibi. Obvzlast ted ne :-))) No, ale co s tim uz nadelam, ze. Nick Marcony nema zadnou spojitost s mym jmenem ani zivotem. Jeho historie patri jen do virtualniho zivota Damokliho. A to je vse.PS: Taky jsem vynechal osloveni jako mesicku, lasko, broucku, atd.:-)

  3. Kateřina,to jsem já oficiálně. Jinak jsem odmala Kačaba (podamoklováno na Katchaba), pak taky Kátěnka (babička), Káčenka (teta), Kačenka, Káča (spolužáci), Čabrák (rodiče – neuměla jsem říct vrabčák a tohle z toho vzniklo), Kačí (mí bývalí) a poslední rok Káčula (rodina bratrovy přítelkyně) a Dědek (bratrova přítelkyně). No…Skoro bych mohla být schizofrenik 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *