8.12.1980

25 let a přitom, jako by to bylo včera.Přesně si pamatuju ten den, tu chvíli, místo kde jsem zrovna stála, přístroj z kterého jsem tu zprávu slyšela.
Zastřelili Lenona.
Já nejsem a nikdy jsem nebyla vyznavačem, příznivcem Beatles, líbí se mi sem tam nějaká jejich písnička, ale že bych kupovala a shromažďovala jejich alba, hltala jejich muziku, to ne. V době jejich největší slávy jsem poslouchala spíš Helenku Vondráčkovou a pak rovnou černou muziku, soul, Tinu s Ikem, Dianu Ross, a pak Beach Boys a pak už rovnou Dep Purple a Sabathy a Johna Lenona.
Vždycky když slyším písničku Happy Christmas, jsou na chvíli vánoce, i kdyby to bylo v červenci pod palmou, prostě vždycky jsou vánoce:-).
Mám strašně moc oblíbené hudby, oblíbených interpretů, nejlepších písniček a přesto, celá léta, navždycky zůstane ta jedna nejlepší, protože “Imagine…….”

Imagine theres no heaven
Its easy if you try
No hell below us
Above us only sky

Imagine all the people
Living for today

Imagine theres no countries
It isnt hard to do
No greed or hunger
And no religion too

Imagine all the people
Living life in peace

You may say Im a dreamer
But Im not the only one
I hope someday youll join us
And the world will live as one

Imagine no possessions
I wonder if you can
Nothing to kill or die for
A brotherhood of man

Imagine all the people
Sharing all the world

You may say Im a dreamer
But Im not the only one
I hope someday youll join us
And the world will live as one

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „8.12.1980

  1. Imagine … “Představ si” zivot bez valek, nikdo nehladovi, nahore modre nebe, zadne peklo …. ano ano, mila Mo., tohle je moooc krasna pisnicka … kdyz ji slysim, mam mrazeni po celem tele …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *