UŽ JE TO TADY!

Regulované bude všechno!K regulacím nájmů nám brzy přibude vyvlastňování majetků nejen v zájmu státním, ale i v zájmu různých zájmových skupin, žádný strach, vláda to obhájí zájmy nezaměstnané skupiny obyvatel a spousta voličů na to bude slyšet.

Léky občanům zdražíme, pojišťovnám úhrady snížíme, jak to vyrovnáme? No přece vydáme vyhlášku kterou přikážeme snížit lékárnám marže. Vždyť je to tak jednoduché a opět tak líbivé pro velkou skupinu voličů, nemocných je přece podstatně víc než lékárníků.( viz novinky 15.12.  Vláda nařídila lékárnám snížit marži z některých léků).

Co rohlíčky, nebyly by levnější? Většina voličů přece jí, tak co takhle nařídit pekárnám, aby produkovaly levné rohlíky tak, aby bylo možné dostat je k maloodběratelům za 0.50 haléřů (levněji to nepůjde vážení, bohužel jsme neprozřetelně zrušili menší mince).

Pak mě napadá ještě toaletní papír, ten taky potřebují všichni voliči, ale nebojte se, páni ministři a poslanci mají daleko bujnější fantazii než já, takže všichni se těšme, BUDE LÍÍÍÍP!

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 komentářů u „UŽ JE TO TADY!

  1. No,každý názor dobrý, ale tomuhle rozumím asi tak z 10ti%:-))) teda že i čas něco stojí a doprava taky.:-))

  2. Sobíku, ne že bych s Tebou nesouhlsil (ohledně vysokých marží na léčivech), ale to o těch nákladech mi připomělo argument jednoho člověka, který řekl, že dřív taky neměl náklady, když se o cosi staral on, jen chci říct, že i Tvůj čas něco stojí, pak tu máme dopravu, případně náklady se sušením a skladováním těch lesních plodů… Mo promiň, vím, že to není k tématu, ale nějak jsem si nemohl pomoct… tak aspoň něco k těm regulacím… podle mého má stát k regulaci využívat třeba daňového systému, nebo kvalitnějšími zákony (mám na mysli kvalitní práci zákonodárců, ne to co předvádějí), nikoliv vymýšlet zase další nepřehlednosti… Nekamenujte mě prosím, je to názor 🙂

  3. já teda nevím, jaké mají marže lékárny, ale škoda, že nelze nařídit snížit ceny výrobcům. výroba léčiv je prý větší byznys než výroba drog, a to je už co říct. onehdá jsem měla zánět močáku, letěla jsem do lékárny zakoupit tolik v televizi opěvovaný urinal (kolik asi stojí taková reklama?), nakonec jsem koupila jiný – 30 tobolek za 150 kč – a obsah? brusinky, přátelé, obyčejné brusinky, které jsem si mohla v létě nasbírat na chalupě zadarmo. takže náklady 00-hovno a ceny vyšroubovaný do alejujá. od příštího roku začnu chodit na sběr lesních plodů a bylin.

  4. Mám stejné pocity… Nejhorší na tom je, že když je poměrně detailně řeknu na hlas se všemi logickými argumenty a podklady, tak to má drahá polovina nezapomenutelně okomentovala slovy: “Když Tě tak poslouchám… Proč vlastně žijeme tady?” :o)))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *