Na Tři krále

kam………..? do popelnice.Vánoce letos proběhly ve velkém, nezvykle velkém poklidu, Silvestr a Nový rok jakbysmet, 4. a případná předsevzetí jsem prošvihla, protože jsem myslela, že je 3., no nevadí, stejně si nikdy žádná předsevzetí nedávám, protože pak bych je buď musela plnit a nebo bych na ně zapomněla a pak, kdybych si vzpomněla, bych si mohla přivodit trauma.
Jestli jsem o vánocích přibrala to taky neřeším, pokud ano, stejně zase průběžně zhubnu, tak co. Váhu nezapínám, dávno v ní došly baterky a já je neměním, aby mě pak náhodou nenapadlo se zvážit, mohla bych si tím přivodit trauma.
Tři Králové, jo tak to se má odstrojit stromeček, to jsem neudělala, protože tu žádný nemám a ten u Labe zítra vynesu ven a tam ho oklepu. Kára obrala ozdoby z jedlových větví, některé koberce jsme nacpaly do pračky a pak jsme se pustily do čištění toho co se do pračky nevešel, ale vyčistit potřeboval. Příjemná práce, hráli nám k tomu Depecháci a otevřely jsme si lahev nějakého whiskového lepidla.
Na Hromnice o hodinu více si ještě pamatuju, ale nevím, kdy budou Hromnice, kam ovšem dál s těmi Třemi Krály, netuším. Tak jako tak, začal nový rok, jaro si přiblížím někde v teple a až se vrátím začnou se zelenat stromy, budu se dívat jak začíná kvést Růžena pod kterou teď spí Madlenka a stejně jako pát posledních let zpátky si budu říkat ” Kolikrát ji ještě asi uvidím kvést?” , no jak člověk stárne, napadají ho otázky, které by ho nikdy předtím nenapadaly,
kolikrát ještě?
proč už ne?
uvidím tě ještě někdy?
nemohl by ses mi vrátit když mi chybíš?
No uvidíme, třeba na Hromnice, když už Lucie noci upila, ale dne nepřidala:-).

Vlastně ještě jednu věc jsem na ty Krále udělala, věc na kterou jsem se chystala od půlky září a pořád jsem se nemohla odhodlat, vynesla jsem do popelnice Madlenčin spací košík. Žádná otázka, Madlenka už ho určitě nikdy potřebovat nebude.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Na Tři krále

  1. Marně jsem se snažil vzpomenout, ale něco se o 3 králích taky říkalo. Že by na Tři Krále, od podzimu dále? :o))) Taky už se těším na jaro. Venku je hnusně :o/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *