Manželské etudy

megaprojekt Heleny TřeštíkovéPokud jste se nedívali, jedná se o natáčení života 5ti či 6ti manželských párů a jejich společného nebo odděleného života po dobu 20ti let (každá neděle ve 20.00,ČT2).
Viděla jsem 3 díly, ten minulotýdenní byl snad nejtragištější, osud Marcely Haverlandtové určitě zasluhuje pozornost a jakoukoliv pomoc. Paní Marcela je vyloženě odrazem pořekadla ” s posraným i hajzl spadne “.
Ať člověk žije jakkoliv, ať pracuje od nevidím do nevidím, nebo pracuje jen úměrně, ať má moc dětí nebo málo, nikdy není ten život ideální. Buď jste nešťastní z práce, nebo z toho, že je moc práce, málo práce. Nebo jste nešťastní z života partnerského a když už se stane, že se tohle všechno povede úplně optimálně, zaskočí Vás děti, minimálně jedno.
Tak jsem se zamyslela i nad svým životem i nad tím, jestli a kde by mě za těch posledních 20 let Helena Třeštíková našla:-)))
Ale, když se zamyslím opravdu pořádně, a rozhlédnu se tu po svých zvířatech spících v mé posteli, mrknu z okna směrem k Labi nebo k Vltavě, nebo pomyslím na to, že pozítří si dám pořádné kafe se svým synem a než ho dopiju totálně mě umatlají Gremlini, nebo si vzpomenu na dnešní odpoledne a Filipa jak huláká od žumpy “Kterej debil to vypnul ze zásuvky??” není to špatný život, naopak, je to moc moc dobrý život:-)))

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Manželské etudy

  1. Márinko, včera říkal v TV nějaký psycholog, že i zájem lidí o něčí katastrofální situaci může být velmi dobrým startovacím blokem pro další pokračování. Jinak myslím, že takových lidí jsou tisíce a mnozí jsou na tom ještě mnohem,mnohem hůř.

  2. Celé jsem viděla pouze poslední dva. A stačilo mi k závěru, že život není o penězích. Paní Haverladová strádala jak finančně tak citově. Hrdinové včerejšího dílu jich měli dost, ale nedokázali odhadnout své síly a více než citově se vydávali finančně a pracovně.Proto ani jedna z těchto rodin nebyla šťastná. A proto si myslím, že vlna solidarity s paní Haverlandovou je sice potěšující, ale nikoli rešení její životní situace. Vždyť lidí s jejím osudem jsou rozhodně desítky ne-li stovky…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *