Klaus nad zákonem brblá

tedy nad zákonem o registrovaném partnerství.Zákon je prý omylem, který dělá z gayů vyvolené.
Tak nevím, kde se vzalo to spojení gay a vyvolený:-)), ale….
Asi není žádným tajemstvím, že proti tomuto zákonu nic nemám, naopak bych jeho vstoupení v platnost uvítala a i kdybych pominula všechny důvody, které mne k tomu vedou, je tu jeden – totiž, žádný politik mi dodnes nevysvětlil, jakým jiným způsobem si mají homosexuální osoby své právní záležitosti vyřešit. Takový způsob totiž v našem právním řádu není možno najít.
Vyvolení, no když bychom to pojednali takto, jistě najdeme mnoho jiných příkladů, kdy zákony dělají z nějaké skupiny obyvatel vyvolené se zvláštními právy, třeba rovnou poslanci, senátoři a zastupitelé. Co jejich imunita vztahující se prakticky na veškerá jejich konání, co jejich nesmyslně vysoké platy, diety a náhrady? Co diplomaté? Co nezaměstnaní pobírající podpory a sociální dávky?” ale nezaměstnaní se do své situace dostali ve většině případů bez svého zavinění!” jistě namítnete. A gayové si tu situaci snad zavinili?
Můžeme si vzpomenout určitě na stovky různých skupin obyvatelstva, které se takovým či makovým zákonem stávají vyvolenými skupinami s různými odůvodněnými právy, mnohdy výjimečnými, ovšem všechna tato jejich práva a výsady jsou pak vytvořeny na úkor skupin ostatních, případně na úkor majority. Na druhé straně ať probírám ten zákon o registrovaném partnerství z které chci strany, žádné omezení majority v něm nevidím.
Snad vůbec nejvíc mi na odmítání tohoto zákona některými zákonodárci vadí, že důvody proč není potřeba jej přijmout, jsou lživé.
Doufala jsem, že prezident využije možnosti předstírat, že si zákona nevšiml, prostě jej sice nepodepíše, ale nebude jej ani vetovat, tato možnost se sice velmi zmenšila, ale pořád ještě existuje.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *