Pan prezident to nemá lehké

aneb, dostala jsem dopis z Hradu.Ne jen “tak” samozřejmě, jsem psala p.p., že co jako hodlá udělat s tím zákonem o nájemném, naivně jsem si totiž myslela, že vzhledem k tomu, že tento zákon už 3x zrušil Ústavní soud, bude pana prezidenta trápit, že nebyl v poslanecké sněmovně přijat ústavní většinou. Pokud šlo o zákon o registrovaném partnerství, tam ho to totiž trápilo opravdu, ale opravdu moc:-) a proto jej vetoval, aby to sněmovna musela napravit 101 hlasy.
Odepsal mi sám pan Jakl a ujistil mne, že ač je to nemilé, pan prezident musel v poslední době podepsat mnoho špatných zákonů.

” Vážená paní K,
jménem prezidenta republiky Václava Klause děkuji za Váš elektronický dopis, kterým jste se na něho obrátila se žádostí, aby vetoval zákon o jednostranném zvyšování nájemného z bytu a o změně zákona č. 40/1964 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů.

Pan prezident se Vaším dopisem vážně zabýval a Vaše námitky vůči tomuto zákonu vzal spolu s dalšími, včetně odborných posudků svých poradců, v úvahu.
Na základě všech získaných informací pan prezident dne 27. března 2006 tento zákon posléze podepsal.

Nelze nezmínit, že spolu s tímto zákonem bylo panu prezidentovi předloženo několik dalších návrhů zákonů a nutno podotknout, že velmi sporných. Pan prezident však nemůže vetovat všechny zákony, ke kterým má výhrady, protože by to znamenalo permanentní spor ústavních institucí.

Doufám proto, že postoj pana prezidenta pochopíte.

S pozdravem
Ladislav Jakl
tajemník prezidenta republiky”

Tak tak, chudák pan pezident, plno špatných zákonů je před těma volbama nutné podepisovat…………

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Pan prezident to nemá lehké

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *