Za necelé 2 měsíce to máme tady!

Ano,mám na mysli volbya doufám, že nedopadnou jako ty v Itálii:-)
Zkusíme anketu, cvičně:-) a pokud se mi povedlo ji správně zadat, jdu NATO jako první:-)

Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

18 komentářů u „Za necelé 2 měsíce to máme tady!

 1. Souhlas s catanou. Bohužel vím, proč byla ta pětiprocentní hranice zavedena (a nebylo to kvůli rozdrobení parlamentu). Důvod, proč je udržována, je celkem jasný. Právě ta úvaha, kterou se “blýskla” Mo. Od roku 1996 můj hlas ani jednou neprošel. Ne záměrně, ale prostě pokaždé ti, kdo se mi jevili jako nejdůvěryhodnější, nedali dohromady těch pět procent. A takových je určitě spousta.

 2. cat mas v leccem pravdu s ODS, i toho ostravskeho chachara ti schvaluju :-)))), ja jsem taky na vazkach jestli ODS nebo zelene, jenze mam obavu, ze zelenym se nezvedaji preference pro to, ze maji nejaky super dobry program, zvedaj se proto, ze volici v ni vidi urcitou alternativu k ODS. Zkoumam zelene celkem dost podrobne a zacinam mit pochybnosti, zacinaji mne presvedcovat o tom, ze vpripade, ze se do parlamentu dostanou, se prikloni nakonec k levici. Ostatne i chovani CSSDKSCM tomu zacina nasvedcovat, ze s tim pocitaji. Mozna, ze se mylim, a doufam, ze ano, ale zatim to na zelene u mne nevypada. Jeste poznamka k preferencim stran, ktere nam predkladaji media, ja jim ani za mak neverim !!! U zelenych si napr. myslim, ze jim preference zvedla media, ted je jen otazka na ci objednavku …

 3. Zelení a jejich nápady… Jako snaha o postupné zrušení automobilové dopravy, preference biopaliv… Nemůžu si pomoct, mají v programu spoustu naprosto nesmyslných bodů.

 4. Připouštím, že je to těžké. Ale vnitřně se prostě nedokážu smířit s tím, že bych měl svou jedinou výsadu, kterou mi tento právní systém dává, dát všanc někomu, jehož ideologie mě zklamala. O to víc, že dlouhodobě jsem byl ODSky velkým příznivcem. Leč po odchodu Klause a příchodu ostravského chachara dělá tato strana jeden sek za druhým. Pár lidí tam za něco stojí, žel jsou na jiných postech. Typicky Bém je velice chytrý člověk… Jeho pravým protikladem je už zmíněný Julínek, což je naprostý dement, který nedokáže ani pořádně vysvětlit svojí vlastní koncepci zdravotnictví, natož cokoliv dalšího.

 5. No cat při minukých volbách jsem se tou úvahou neřídila……… Vždycky jsem od roku 90 či kolikto, volila ODS, i když už mě štvali, tak jsem je volila, ale v 2002 jsem se rozhodla nedbat té úvahy a volila jsem ODA, prostě z principu, protože je neměli z té nadějné 4koaly vyhnat! no a vidíš, jak to dopadlo, prostě těch 5% dokupy nedali:-(

 6. To je přesně ta úvaha, která mě štve. Nebudu tu stranu volit, protože není v předvolebních preferenčních tabulkách pochybných statistiků. Takže raději budeme volit strany, které mají sice špatné ministry, podivný program nebo zvrhlou ideologii, jen kvůli tomu, že mají hodně procent v průzkumech.

 7. Po zralé úvaze budu volit Nezávislé demokraty Železného. Mají rozumný program a na rozdíl od ODS (Kulínek, Langer…) vědí, proč to v tom programu mají tak a ne jinak. Rovnou daň rovněž nabízejí, ale na rozdíl od ODS to neprezentují jako základ volebního programu, protože moc dobře vědí, že “státem zaručený příjem ala ODS” je blbost a rozhodně nepůjde o žádné snížení, spíš naopak.

 8. Jako KSČM? No ta je zahrnuta pod ” ty další” :-), bohužel, málo kolonek a nepodceňuju ji, ale nebudu ji ani přeceňovat.

 9. Tianming, velmi správný komentář:-))Adi já vím,ale kdyby tam bylo nejít volit a hlasy tam dávali nezletilí, tak by se z toho nepoznalo, kdo nechce a kdo nemůže, tak promiň:-).SB, Zelené, jasně iá 🙂

 10. Ku..a, proč ve všech naketách chybí, že člověk nebude volit…..HJua……Ale nejvíc člověka mrzí to, že nemůže volit, i kdyby stokrát chtěl….

 11. Dospel jsem k nazoru, ze jit volit je samo o sobe diagnosa. Bohuzel se neda nic delat, pracujeme s realnym materialem a ten neni bez chyb 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *