Plaťte své dluhy

a nebo si je nedělejte!Nevím, čím si ti lidí udělali radost, jestli si koupili novou kuchyň, TV nebo domácí kino, nevím, ale na něco si někde vzali bezhotovostní úvěr u společnosti Cetelem, nevím na co, kolik, ani jak ho měli splácet. Nevím.
Předemnou tu teď leží exekutorský příkaz na který ” se mám podívat “, bohužel vymyslet se toho asi moc nedá, protože ten příkaz je na prodej domu a všech pozemků těch lidí. Exekutor nechal všechno odhadnout na cenu 650 tisíc a nařídil dražbu. Ten dům s přilehlým okolím si může koupit kdokoliv za 450 tisíc,výše dluhu třeba 100, zbytek snědí exekutorské poplatky a náklady dražby.
Ano, takhle snadno se z kohokoliv může stát “v časech” soukromých exekutorů bezdomovec.
Obrovská tragedie.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

10 komentářů u „Plaťte své dluhy

  1. NO JO ALE!! Mám přece taky obstavený účet do výše 13.000 a přesto si pořád myslím, že ta platba 1300 + DPH, kterou nárokuje “oprávněný” není ještě splatná!! a člověk nic moc nenadělá. Jsem zvědavá co Městský soud s tím mým odvoláním udělá:-)

  2. No, přece na to máme jedno hezké pořekadlo: “Za blbost se platí.” A když si to ten člověk nedokáže spočítat, že nebude mít na splácení, tak mu potom bůh pomáhej. Horší je to, že v době, když si půjčoval měl na to, ale potom díky “něčemu” už nemá. (Třeba přijde o práci, nemoc atd…) Ale to už je život….

  3. Mám osobní zkušenost, kterou už bych si nikdy nechtěla zopakovat, přesto, že to dopadlo dobře, ale ti exekutoři tehdy ještě nebyli, asi o měsíc mě o minulo:-)

  4. No právě, tak strašně snadno se něco může stát – z půjček všeho druhu na mě jde hrůza a děs.

  5. No tak to je síla. A vedle levé ruky mi leží další vemlouvavý dopísek Cetelemu – no táááák, půjčte si penízky, holoubkové, nevodbejvejte se, žijeme jen jednou… Pche!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *