Tento stavební týden-raději vymazat!

“Nemůže být každý den posvícení”případně ” Když se posere jedna věc,poserou se všechny” a tak kdyby tento “stavební týden nebyl, bylo by líp:-).
Poprvé jsem obkladači otrhala půl koupelny před týdnem, podruhé, stejný kus, v sobotu a když jsem v tu sobotu slyšela stejně připitomělé kecy typu ” Asi mi mrška ujela…” , ” Jeje, tady se mi to asi posunulo…..”, ” Jééé tohle jsem přehlíd.” , tak jsem ho rovnou vyhnala. Pravda, jako všechno i toto má své pozitivum, až se naučím na řezačce ty obklady řezat správně, budu to už umět obložit sama.
Další katastrofa – podlaha. Krásná nová podlaha z moc hezkých prken, položená vypadala krásně, pokud jde o barvu, měla být tmavá. Tmavá je, ale jen v některých místech, v jiných místech je asi o 5 odstínů světlejší a její jednotlivé odstíny jsou velmi výrazně ohraničeny. Zítra ráno přijede velká bruska a z palubek ubyde na tloušťku nejmíň centimetr. Pokud to nepomůže, bude se na ně muset položit jiná podlaha.
Okna, ta měli přivézt z Moravy dneska, pak zítra, nakonec prý v sobotu, možná tuto sobotu. Lidi, kteří je měli montovat odešli dnes zbytečně s tím, že příjdou zítra, možná příjdou v sobotu.
Zeď. Mezi balkóny nově dvou spojených bytů je zeď. Ta se měla zbourat, aby místo dvou terásek o velikosti 2×2 m2 vznikla jedna velká 2x 4.20m2. Největší problém, který jsem v tom viděla byl, že už neseženu krásnou dlažbu, kterou mám asi 2 roky na té jedné terásce a tudíž se to bude muset dláždit celé znovu. Omyl! Největší problém spočívá v tom, že ačkoliv celý dům je z cihel, zeď postavená mezi dvěma lodžiemi je postavena z vázaného betonu, nikdo neví proč, protože nic nedrží ani nepodpírá a končí půl metru pod stropem lodžií.
Finále. Finále bude předpokládám vypadat tak, že až to v neděli zhruba dokončíme, propadne se nám shora strop, protože v úterý začne “člověk z půdy” stavět nademnou 2 byty a ateliér. Zgruntu, střecha, krovy, pozednice, podlahy, všechno zmizí………….. a pak možná zmizí i můj zrekonstruovaný byt:-), možná celé patro, možná i další patra.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 komentářů u „Tento stavební týden-raději vymazat!

  1. Tak zrovna lžičky z NDR osobně nemusím, nerez je nerez. Ale přírodní podlaha má spíše nevýhody, než výhody, nemůžu si pomoct :o)

  2. cat, ty lžičky z NDR celkem chápu:))) , ale čím jsem stamoudřejší, tím víc inklinuju zpět k přírodním materiálům.”Sucho v bytě” no buď rád, co by za to lidi cestou kolem Labe a Vltavy dali:-))))))))

  3. Mno, není nad plovoucí podlahu, já to říkám pořád. Parkety se rozjíždějí a jak jsem se ve středu dozvěděl, je to dané tím, že máme v bytě sucho, nikoliv tím, že je to blbě položené, tudíž se záruka uznávat nebude… Nemám rád přírodní podlahy :o) Zlatá plovoucí…

  4. člověk z půdy :Da to ještě Pítrs zaprší a bude všude mokro a fleky, dřevo se nafoukne, plísně se rozjedou… takže člověk z půdy musí nejdříve okamžitě a střelhbitě zajistit vodní neprostupnost půdy!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *