Než

se vypravím přes Prahu pro ten kus postele, musím se chtě nechtě zamyslet nad tím pocitem, proč je snad už každý lempl.Je fakt, že já jsem rozhodně lenoch, že věci, které jsem měla mít hotové před rokem dodělám za 5 let. Taky je fakt, že ani pokud jde o věci pracovní, nejsem žádný skvost, ale nikdy bych nikoho neodbyla jednoduše tím, že se mi nechce, že něco neumím, natož pak abych svou práci zvrtala a už se k tomu nehlásila.
Taky je fakt, že všechno nejde tak, jak by si člověk představoval a některé činnosti sebou nesou řadu problémů, které je doprovází, třeba hluk, špínu, hromady bince, ale i to se snažím vždycky aspoň nějak přežehlit, aby to zbytečně neobtěžovalo.
Moc nechápu, proč musím po svých dělnících vyklízet z kdejaké škvíry jejich odpad a tím nemyslím jen zapomenutou suť, ale taky vajgly, krabičky od cigaret, pet lahve a sem tam nějakou ponožku.
Stejně tak nechápu, proč mám uklízet prakticky pokaždé když tu jsem 4 patra domu po cizí firmě, která staví 2 byty na půdě a objednatelem nejsem já. Jako by nebylo dost, že musím uklízet přízemí po firmě, která staví kotelnu jejímž objednatelem já jsem.
Taky nechápu, proč každý dělník, kterému říkám ” ty dveře dole se musí zavírat, protože se lidem ztrácí z chodeb kočárky a jiné věci”, mluví řečí, které nerozumím.
Nechápu, proč někdo, kdo se zabývá realitní činností nemá zájem za 10ti tisícovou odměnu vyvinout minimální úsilí pro to, aby je vydělal a na místo toho stále naříká, že nemá peníze.
Závěrem pak nechápu, proč je stejný lempl Ikea, která mi prodá postel sestávající krom matrace a roštů ještě ze 3 komponentů, komponenty jen 2, přičemž já nemohu tušit, že nějaká nablblá tyč za 390,- Kč se musí prodávat v krabici zvlášť za 390,-Kč a nemůže být přibalena v krabici s čelama za 2.900,- Kč a nebo v krabici s postranicema za 1000,- Kč ( samozřejmě s 390ti korunovým navýšením).
Takže byt jsem si prakticky pronajala sama, bordel po dělnících jsem taky vynosila sama, teď jedu do Ikea pro tu idiotskou tyč a až se vrátím začnu uklízet ten barák, který se zítra bude muset uklízet znovu a stejně tak ještě 5 měsíců.
No a svou práci, tak tu budu dělat někdy mezi 22 a 35 denní hodinou, asi, nebo tak někdy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 komentářů u „Než

  1. No já nevimale když se něco prodává takhle per partes, tak se buď zeptám nebo se smířim .. ona ta Ikea nemůže vědět, jestli sis tu tyč třeba nekoupila minule a nechceš si k ní jenom dokoupit zbytek postele ;-)Jinak Ti přeju ať se z toho chaosu vzpamatuješ co nejrychlejc, ono je někdy lepší vyhořet než si pustit řemesníka pod střechu ..

  2. catnech si to laskavě jooo?! :-)) Dneska jsem kromě té blbé tyče postelové koupila ještě plnou Zuzanku tyčí šatnových, horizontálních a vertikálních a moc se těším, co mi zase bude chybět:-))

  3. Trefné… k tomu mohu dodat pouze to, že pokud by lidský faktor fungoval správně, pracovnice v Ikee by ti k posteli přibalila i tu chybějící tyč… no a hned mám další argument, proč Ikea nikdy :o))))

  4. No to je taneviditelná ruka trhu. Ačkoli by tomu tak být nemělo, firmy se o své zisky nebojí a na zákazníkovi či vlastním dobrém jménu jim nezáleží. 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *