Autosalon 2.

Kačenka byla holčička / možná ještě je/ a byl to FordKa zlatěstříbrné barvy s obsahem 1300 těch věcí a bylo to nádherné auto s kterým jsem si moc rozumněla. Nákup Kačenky bohužel spadl" do doby Klausových úsporných balíčků a tak přišla Kačenka na nesmyslné peníze, prostě stála o 30 tisíc víc než jiné Kačenky předtím a potom a tak jsem si nechala lízačku rozložit na 4 roky, aby to tolik nebolelo, ale……Kačenku jsem měla vlastně jen krátce, něco málo přes rok, rok a půl. Přibyla nám Bára a kromě dvou koker jsem začala vozit na chalupu i (tehdy) Adamovu labradorku Gerinku a ačkoliv Kačenka byla statečná a všechno to uvezla, problém byl v tom, že černá kokra byla pořád obalená bílýma labradoříma chlupama a zlatá kokra taky a Gerinka nechtěla za jízdy sedět ale jen ležet natažená na celém zadním sedadle a tak chybělo místo.

Mně to teda netrápilo natolik, abych to řešila, ale, prostě se před vánoci 1998 stalo, že  Já jsem Kačenku prodal Oldovi…………, dole máš nové auto.".A fakt, stálo dole a tvářilo se ještě nasraněji než já a tomu věřte, že já byla nasraná hodně, jednak proto, že se mi nelíbilo a druhak proto, že s Kačenkou jsme k sobě měly fakt silný citový vztah.

Tohle auto bylo Renault Megan Scenic, šedivý autobus s nasraným ksichtem a první týdny jsem s ním jezdila stylem  Já Ti ukážu, že nemůžu mít takové auto s kterým neprojedu ulicema aniž bych něco odřela a navíc s takovou krávou ani nezaparkuju!!!"

Nasránek dostal jméno Mračidlo" a taky to nebyl ani chlapeček ani holčička. Jezdit jsem se s ním naučila a parkovat taky a to i mezi auta podélně, i v centru kde je obvykle místa velmi málo.

Mračidlo mělo megakufr do kterého se vešla jak labradorka Geri,tak později i labradorka Tina, Madlenka v kufru udělala jednou tsss, tady jezdit nebudu" a usídlila se na zadním sedadle.

Mračidlo jsem měla skoro 3 roky a pak jednoho večera, 3 měsíce před skončením leasingové smlouvy, si ho půjčil Adam musící (možná musivše) nutně za kamarádem na Jižní město. Zavolal mi v půl 7 ráno a

  Mámo, asi Ti odtáhli auto:o(

 zpitomělá po probuzení bývám dost, ale přesto jsem zareagovala

  Aha a jak MOC ASI!". 

 No asi moc NE, protože policajti o tom zatím nic nevědí" odpověděl Adam a přes den se to pak moc nevylepšilo, prostě Mračidlo bylo v pr…….

V době, kdy se ztratilo mělo najeto 30 tisíc a vypadlo zvenku i zevnitř úplně nově a já měla spočítáno za kolik ho můžu prodat a že to bude nejmíň na 50ti% akontaci nějakého nového krásného auta.

No, než se to všechno policejně a pojišťovně vyřídilo, doplatila jsem ty 3 poslední splátky a pojišťovna mi pak vyplatila tolik, že když se od toho odečetly ty 3 splátky a pokuta za to, že v autě byl TP ( jednou se mi ztratila kabelka a já dostala pokutu za to, že TP byl v kabelce), stačilo to na 30ti% akontaci staršího auta, auta, které mělo najeto stejně jako Mračidlo. Pavlíka.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *