Autosalon 3.

Pavlík byl pro změnu stříbrný autobus, protože jsem si na ty autobusy v Mračidle zvykla a v každém jiném autě jsem si připadala jako když sedím na zemi,  a bylo to velmi milé auto. Pavlík byl chlapeček Citroen Xsara Picasso a těch věcí měl 2000, takže na rozdíl od Mračidla i jel:o)). Taky to byl mnohem lépe konstrukčně zvládnutý autobus, v rychlých zatáčkách jsem nikdy neměla pocit, že se překlopíme, což jsem teda u Mračidla rozhodně mívala.

Pavlíka mi vybral ( ne jako typ, ale jako konkrétní vozidlo) jeden můj velmi milý přítel a tak to prostě bylo i milé auto.

A Pavlíkem jsme toho hodně najezdili a D1 a všechny přilehlé silnice jsme měli dokonale zmáklé. Třeba do Bratislavy jezdil Pavlík za 3 hodiny, do Ostravy za 3.5.

V létě před 2ma roky Pavlík trochu onemocněl na Moravě, malinko se mu na hrbolaté cestě uklepalo kolečko a pak tak divně duněl a nikdo nevěděl proč. Nikdo se evidentně nepodíval na kola a tak jednoho krásného dne, jedu takhle vpodvečer z Brna od príglu, nos mám ještě plný mateřídoušky a najednou nějaká nafrézovaná vozovka a hop hop hop hop a já si říkám Ty jo to jsou idioti, jak můžou tu cestu nechat v takovém stavu, dyť si vymlátím tlumiče,vrrr." , no a pořád hop hop, ale už vidím, že auta kolem mne si to už normálně sviští a to mi zabylo divné a tak šup k výjezdu k té pumpě OMW u Jihlavy. No a sotva jsem tam vjela, hned ke mně běželo asi 114 řidičů tahačů a všichni mávali rukama a někteří i nohama ať jako už nikam nejedu.

Nejela jsem, ani to nešlo, pravé přední kolo bylo v podivném sklonu a Praha velmi, velmi daleko.

Asi po hodině přijel hodný pán opravář, prohlídl Pavlíka a pravil, že TOHLE on teda neopraví, protože ty 3 ulomené šrouby ničím nevytočí protože nemá svářečku kterou by je na něco navařil a…………..klepl do toho čtvrtého a………."Vidíte upad taky!"

Pak ještě říkal, že mě za 8.5 (teda tisíce) odtáhne do Prahy,ale že si musí zajet pro odtahovku a pak ještě taky říkal, jestli si uvědomuju, že jsem se podruhé narodila, protože prý kdybych byla jela o pár km vyšší rychlostí, nebo o pár metrů dál, tak mi to pravé přední kolo upadlo za jízdy a ……" Pani, tuhle krávu byste na 3 kolech rozhodně za jízdy neudržela!"

Do Prahy jsme jeli asi 4 hodiny, Pavlíka jsme opustili před Citronovým servisem a při vykládání mu ještě upadl výfuk:o)))), pak jsme jeli domů a já pánovi nechala na chvíli všechny svoje telefony,protože jsem u sebe neměla těch 8.5 tisíce.

Pavlíka mi opravili asi za 15, takže ta mateřídoušková neděle přišla bratru na 25 tisíc, ale byl to fakt hrozně milý den a ráda na něj vzpomínám:o)).

Pavlík pak dělal jakože hodného, protože cítil, že se trochu zlobím a možná měl Tušimice, že se jeho čas nebezpečně nachýlil. No, nebezpečně, ještě jsme to spolu vydrželi rok a půl, teda napřed do vánoc, to si ho odvezl jeden známý a z Roudnice se s ním vypravil do Rudné u Prahy. Cestou Pavlík nejprve utrousil výfuk a asi 15 km před místem dojezdu se rozhodl, že s tou převodovkou už nikdo nehne, no a tak byl celý spokojený druhý den zpátky:o)).

Teď bydlí Pavlík v Bratislavě ( když tam tak rád jezdil) a tomík ho doufám občas pohladí, protože ho někdy řídí a pokaždé mi při tom volá jako třeba  kde se pouští stěrače ?" a tak. Je ale fakt, že tomík mu neříká Pavlíku, ale "Žabožroute" :o(

Nedávno jsme jeli odněkud s Pitrosem a on povídá  A proč se Pavlík vůbec jmenoval Pavlík?" .  No protože byl Picasso." odpovídám :o)  No ale proč byl Pavlík?"

:o))))))))))))

Po prodeji Pavlíka nastala napřed nepříjemná éra s půjčeným PT Cruiserem s kterým jsem jezdila jak idiotka ( protože jsem seděla na zemi) a tak jsem řekla, že tohle teda nee a pak velmi příjemná éra s půjčeným BMW X3 (catana se k tomu vyjádřil ve smyslu  No nazdar blondýna v xtrojce……", ale jednak nejsem blondýna:o)) a druhak se s tímhle autem jezdilo opravdu, ale opravdu skvěle ( i 190 to jelo, hehe).

No a teď už mám měsíc Zuzanku:o)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *