Zeď

Aneb, ne každá zeď špatná zeď!Před pár dny ( 13.8.) se slavilo" smutné výročí postavení Berlínské zdi, zdi. Která zaskočila a nemile překvapila miliony lidí. Zdi, kterou se tisíce lidí pokusily překonat z jedné strany na druhou. Nevím o nikom,kdo by to zkoušel z té druhé na první.

Asi každý ví jak vypadala Berlínská zeď  (Zeď pozůstávala z více částí. Vlastní zeď, jak je známá, ležela těsně na hranici k západním sektorům (vně byly asi dva metry pozemku, ještě patřícího k východnímu Berlínu). Tato zeď se skládala z betonových, asi 3,6 metru vysokých panelů. Na východní straně se pak nacházelo rozdílně široké pásmo, skládající se z různých ochraných pásů: ostnatý drát, pás pro psy, pro pohraniční stráž, různé (i protitankové) zátarasy, a další zeď směrem na východ. Každých několik set metrů stála strážní věž. V průběhu doby byla zeď neustále modernizována, jsou známy čtyři generace modelů. Domy, stojící přímo na východoberlínské straně zdi, byly většinou neobydlené, dveře a okna byly zazděny.Zeď měla celkovou délku 165 km (45 km s hranicí Západního Berlína, 120 km čítala hranice mezi Západním Berlínem a Braniborskem).wikipedia.org

Tahle zeď byla rozbořena v listopadu 89 a to je fajn, tohle nebyla dobrá zeď:-)

Dnes vyrostla zeď mezi částí meho původního bytu a mým novým bytem, tahle zeď nemá nahoře žádné ostnaté dráty, je totiž spojena nejen s okolními zdmi, ale i se stropem, takže žádné přelejzání nebude a před ní bude z té západní strany:-) ještě polystyren, pak tam bude stát ještě pračka a nad ní police a na nich věci, móóóc věcí.

Tohle bude hodně dobrá zeď:o)))

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *