Oči

aneb " po kom to dítě vlastně šilhá!?"Když se mi před mnoha lety narodil syn, přála jsem si aby měl oči svého otce, hnědé.

Ty oči byly pár týdnů nejasně namodralé, prostě miminkovské oči a my do nich pořád koukali a snažili se odhadnout jaké budou. No nakonec naštěstí neměly tam tu barvu, jsou šedozelenomodré, podobné těm mým. Barva s kterou si na Pasech a Vízech kdysi nevěděli rady, protože se nevešla do žádné z předepsaných škatulek a tak jsem měla chvílema v cestovním pase zapsáno  šedomodré" a chvílema  šedozelené", ale ani jedno nebyla pravda.

Gremlini i Pokemonka jsou každý úplně jiný prototyp, vůbec nikdo neví na koho jsou vlastně podobní:o), ale když se narodili Gremlini, říkal Adam  No doufám, že aspoň jeden bude mít oči po mně!" a Adéla Doufám, že aspoň jeden bude mít oči po mně!!" A tak nakukovali do těch očí stejně jako kdysi já.

Ty Matějovy se zbarvily do hnědozelena, Adéla uspěla a ty Adámkovy byly modré a tak se zdálo, že uspěl i Adam, ovšem po pár týdnech se ukázalo, že ne, protože ta modrá nabrala barvu té nejjasnější oblohy letního dne, naprostého blankytu. No co je TO po kom to má??" durdil se Adam.

Já znám tyhle oči a je mi jasné, že si je nikdo nemůže pamatovat, snad krom mojí mámy, kdyby chtěla, jsou to oči mého táty za mlada, oči tak modré až z té barvy bolely oči:o)

V květnu se narodila  Ája a protože byla jen jedna, boj se přitrvdil, furt jí zírali do oka a dokonce si na to i svítili:o))) Nezhnědly, Áje oči nezhnědly, ani v sobě nemají tu blankytnou modř, jsou šedomodrozelené, když se usmívá jsou modřejší, když pláče jsou víc do zelena.

Á ja má oči po mámě!" prohlásil před týdnem Adam, nebo, že by po mně??", vyběhl seměrem ke mně a přitáhl si mě ke světlu  No počkej………….., já si vždycky myslel, že mám oči po Tobě, ale ty v nich máš………takové zlaté ohýnky?!"

Konečně si toho všiml:o) a tak možná za mnoho let, až budou Gremlini zkoumat barvu očí svých dětí, bude si Adam pamatovat, čí jsou  ty zelenomodrošedé se zlatými ohýnky:o)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *