Překrásný průzračný den,

den, jaký umí jen září.

Všechno je zlaté, je nádherně teplo, na obloze ani mráček, nefouká a z lesa voní máta a mateřídouška. Labe teče zeširoka, pomalu a líně.

Nádherný den, den jakých je málo protože je navíc i volný. Den, kdy by se chtělo být s někým milým, sednout si s ním do trávy, opřít se o jeho záda, vnímat to ticho, teplo, slunce a vůně (podívej na tu kytku, jakou má zvláštní barvu).

Ale i bez těchhle tužeb je dobrý. Vzala jsem bochník chleba a rohlíky a šla s blondýnama k rybníku krmit ryby. Cestou se přidala i Ńuňa, něco říkala, ale nevím co, protože jí nerozumím.

Naházela jsem chleba a rohlíky do vody a sedla si do trávy, Tina vedle mne sleduje na obloze tu velkou mouchu ( to je motorové rogalo, víš) Gerinka leží na bílém písku u vody, Ńuninka opodál zaujala lovný postoj, stejně přikrčená už stojí minuty. Ve vodě je slušný mumraj, malých rybek jsou tisíce, sem tam propluje velká zlatá a nebo kapr, který  stáhne pod vodu půl rohlíku najednou a nad vodou se vznáší několik vážek. Víte, že vážky se rodí několik let a umírají za pár dní? Škoda takové krásy.

Škoda je každé krásy o kterou člověk příjde,

o krásu je potřeba pečovat,

hýčkat ji

i kdyby jen proto, aby se na ni člověk mohl dívat,

protože některé krásné věci se rozplynou,když na ně sáhnete,

třeba mýdlová bublina,

obraz na vodě

babí léta ve vzduchu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *