No a zítra už jsme se málem neviděli……..

Všímáte si, kolik moc aut nemá rozsvíceno? ani kvečeru,když se sešeří?

Hrozně moc, většinou než dojedu do Roudnice a pak na dálnici, potkám minimálně tak 10 nerozsvícených aut, na dálnici pak nesvítí většinou Němci, asi nevědí, že by měli.
Nu což, zvykla jsem si, že nesvítí cyklisti, dávám pozor i na ta auta, ale……..dnes, po výjezdu z dálnice a vjezdu na Magistrálu mě V Holešovičkách, to je tam, jak sejmuli Heydricha, málem zabila motorka.

Zrovna jsem dotelefonovala, to je taky zvláštní, lidi co běžně nezavolají, volají zásadně,když nastartuju auto a ještě na telefon, který mi nemluví ze zrcátka:-), přišla smska, ale jen jsem na ni mrkla a usoudila, že ta počká a telefon jsem zase píchla do palubky. Nevím, možná 5-6 vteřin nepozornosti, běžná konstrola zrcátek, prostřední, levé,pravé, a uvědomění si, že něco není úplně tak, jak by mělo být, znovu vnitřní zrátko a FAKT, za mnou motorka, těsně zamnou, samozřejmě ani 50kou ani 70kou, ale jak to tak bývá, tak asi 150kou, bez rozsvíceného světla, právě se rozhodující, zda mě veme zprava nebo zleva.

Já tedy běžně motorkám uhýbám už když je vidím hodně daleko, protože Adam má motorku převelikou, taky na ní jezdí jako magor a od té doby co na motorce jezdí – 9 let, jsem se naučila motorky respektovat a taky odhadnout, že ve chvíli,kdy ji uvidím vzadu, už může i předjíždět.

No samozřejmě mě, jedoucí v levém pruhu, předjel zprava v levém pruhu, zrovna ve chvíli, kdy jsem přemýšlela, jestli mám uhnout malinko doleva nebo doprava, protože jak už to tak na Magistrále bývá, ve všech 3 pruzích byla souvislá kolona. Bylo skoro tma, dnes v 18.50.

Možná, kdybych ho sejmula, psalo by se, že jsem nepřizpůsobila rychlost jízdy momentálním podmínkám, i přesto, že jsem jela 70 na 70ce. Možná, kdyby do mne vrazil, vzala bych to do levých svodidel, snad by tam nikdo nestál a nebo doprava do aut jedoucích souběžně semnou, protože těžko bych tohle velké těžké auto po nárazu udržela.

Ne, připoutaná jsem nebyla:o)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *