Šedá je třeba myš.

Že je šedých spousta věcí jsem věděla, ale kolik odstínů má vlastně taková šedá? 

Pak taky, kromě myši ještě silnice je šedá, mraky a spousta dalších věcí, které mě teď nenapadají.

Šedá nebyla nikdy moje oblíbená barva a když spočítám, kolik šedých věcí jsem za celý život měla,napočítám jich tak 5, z toho momentálně mám 3 šedá trička, každé je jinak šedé a mám je proto, že šedá je moderní, pravda ta trička se mi líbí, protože jsou taky růžová:o)

Ten dům je slohově spíš klasicistický, možná funkcionalistický, což se mi taky nikdy moc nelíbilo. Můj nejoblíbenější sloh je secese. Ten dům byl kdysi tuším žlutý, pískovcově žlutý, ale když o tom mám někoho přesvědčit, musím z něj kus odrolit, protože teď žlutě nevypadá, vypadá špinavě, hodně tmavě a asi se často někdo pokoušel ukázat jakou má barvu, je hodně odrolený.

Před mnoha lety a taky ještě před několika lety, když jsem se na ten dům podívala, viděla jsem ho žlutý, nebo zelený, nebo oranžový, nebo jinak vesele barevný, ale když jsem se na něj podívala před rokem, už jsem viděla úplně jasně, že musí být šedivý, ne proto, že šedivá je moderní, ale proto, že mu to bude slušet, protože dům, který není panelák, ani secesní, ale je spíš recesní, případně pak klasicistický, či podobně, rozhodně nemůže být zelený nebo žlutý.

Před týdnem jsme se rozhodli, že když už tam stojí to lešení, tak ho aspoň z jedné strany, té odrolenější, opravíme, ovšem lešení bude jen do 10. listopadu, takže kvapík no a tak mě dneska Filip ráno probudil s tím, že mám dojet kamsi, vybrat hrubost a strukturu čehosi a nechat do toho rovnou vmíchat tu šedivou barvu, žádná legrace, ona je toho skoro tuna:o) a taky jsem musela celé dopoledne čekat, až mi vítr dovolí otevřít vrata.

V stavebních materiálech naštěstí neplavu tak moc jako třeba v systému splachovacího WC, které nosím sebou, když do něj jdu kupovat nějaký komponent, takže se mi podařilo poměrně snadno vysvětlit co chci, no a pak,

Pak jsem usedla nad vzorník šedých barev……………….bylo jich 36, 36 šedých a ne nějaké odstupňované odstíny šedé, prostě 36 šedých barev, oranžových tam bylo jen 9 a žlutých 12, zelených 23, ale šedých 36.

Babrala jsem se v nich hodinu, ježiši jak já nesnáším šedivou:o))))

A rada? Když chcete něco na nějak natírat, vyberte si bílou, těch bylo jen 8! :o)

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *