Skřítek a Šestý smysl

Skřítka Tomáše Vorla dávají dnes na ČT 1 ve 20 a jsem na něj docela zvědavá jak kvůli osobě režiséra, tak kvůli hereckému obsazení i kvůli získaným oceněním.

Ovšem určitě se budu znovu dívat ve 21.20 na Primu, kde budou dávat  "Šestý smysl" , malinko duchařskou záležitost s B. Willisem. Film jsem už viděla kdysi v kině a moc se mi líbil, někomu může sice ten příběh připadat přitažený za vlasy, ale film prý byl natočen podle skutečných poznatků odborníků.

Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí… Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit, nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká…

Režie: M. N. Shyamalan

Hrají: H. J. Osment, T. Colletteová, O. Williamsová

Příspěvek byl publikován v rubrice Budeme se dívat? a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *