No je to fakt humus

barevné, veselé, blikavé, strašné.
 

Kousky dvou dní jsem se teď věnovala nákupům a musím konstatovat, že je mi nás líto.
Tak třeba hračky. No když jsem já ještě kdysi kupovávala hračky v obchodech, které se po hračkách jen jmenovaly, býval problém vymyslet jakou hračku by člověk rád sehnal a pak ji sehnat. Koupit hezkou hračku býval problém, ale ne tak velký problém jako koupit ji dnes, kdy se musíte nejprve prokopat tunami veselých, barevných, většinou ječících, plačících nebo kvílejících předmětů, které by navíc nestály stejně jako půl automatické pračky, celá automatická pračka, automatická pračka se sušičkou nebo lednička.
Nebo knížky, lhostejno zda pro velké nebo pro malé……. Když jsem před mnoha lety vystála před Vánoci asi 4 hodinovou frontu na Alenku v říši divů, byla jsem zmrzlá a měla jsem šílený vztek a velkou radost. Když jsem se včera probírala metráky knih pro děti, byla jsem zpocená a měla jsem šílený vztek, protože jsem nemohla najít žádnou knížku která by se mi líbila, v které bych se dozvěděla na 10ti stránkách něco jiného než že kočička je kočička a to za cenu žehličky, mnohdy napařovací.
Některé knihy jsou krásné, třeba různé encyklopedie, já miluju knížky a obzvláště encyklopedie, zejména ty s krásnými obrázky na krásném klouzavém papíře.
Když dnes zajdete do Levných knih, koupíte knihu tlustou půl metru vážící 10 deka za 30,-Kč. Když zajdete do značkového knihkupectví a koupíte známou knihu kvalitního autora, klasické tloušťky za 350,-, váží 3 deka, protože ten použitý papír je stejně odporný jako ten Levný.
Taky do Bontonu jsem zaskočila, 3 lidi přede mnou kupovali CD Hit Superstár a nevím jestli si dovedete představit, jak jsem šťastná, že netuším CO TO JE.
Poslední šlehu jsem pak dostala z vlastního rádia ve vlastním autě, nabízeli vstupenky na Vánoční koncert v Opeře " ve kterém vystoupí naše oblíbené hvězdy" Helenka a Lucie Vondráčkovy, Petr Kolář, Petr Bende…………., ano, opravdu v Opeře.
Ano, je mi nás líto, všech jakkoliv vánočně zúčastněných.
Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *