Kolik je MOC?

Asi záleží na tom, kdy, jak, pro koho a za co! 

Včera jsem si otevřela excelové tabulky s platbama a co nevidím, totiž co vidím, blb antišedivofasádový nezaplatil od května ani jednou zálohy na služby, což v praxi znamená, že dluží nějakých 26 tisíc a jakési drobné. I zavolala jsem mu, docela mile:o). Ani mě to nenamíchlo, vzpomněla jsem si na mejl, který mi poslal počátkem září a v něm, že jsou zvyklí se koupat s přítelkyní ve 2 ráno a teče málo teplá voda", no prosím a on ji neplatí ani studenou:o)).

To si děláte srandu ne?" pravil blb, který mimochodem pracuje v bance (tedy krom toho, že je ten expert přes reality a jejich ceny a vůbec ceny)

Ne, nedělám překontrolujte si výpisy a zítra mi zavolejte."

Nezavolal a tak jsem znovu zavolala já, abych vyslechla nejprve pohádku o trvalém příkaze a o tom, že čísla účtu na které platby z trvalého příkazu odchází, se mu na výpisech nezobrazují, pak o tom, že patrně ty peníze odcházely na nějaký jiný účet (tato úvaha jej ovšem příliš nerozrušila), pak o tom, že si musí nechat vystavit podrobný výpis z banky za posledních 7 měsíců a pak jsem dostala šlehu perlou….

 No já jsem se chtěl vůbec teda zeptat, proč máme ty služby tak drahé! Já se přece v těch nemovitostech dost pohybuju a jak jsem se tak díval, služby pro dvě osoby dělají běžně ve všech jiných nemovitostech tak 2.000,- Kč měsíčně celkem ( hovoří o vodném a stočném, dodávce teplé vody, dodávce tepla, odvozu odpadu, úklidu domu, osvětlení společných prostor domu, provozu výtahu a pojištění domu-celkem zhruba za 3.300,- měsíčně)?!" No a tedy vůbec, proč používáte tak drahé dodavatele?"

Zkorpněla jsem, to jako myslí, že mám odebírat vodu od někoho jiného než od Pražské Vodárenské, plyn odjinud než z Pražské Plynárenské, elektřinu ne od PRE a odpad nemám nechat vyvážet MHMP přesto, že se to podle vyhlášky musí? Nestačí, že správu domu dělám už několik let zadarmo?

Blb je 82 ročník, nedělám si srandu:o)

No a tak mám dotaz, pokud bydlíte v bytě tzv. I. kategorie, takže si sami netopíte a neohříváte vodu, pořídíte měsíční zálohy na služby za 1.000,-Kč na osobu?

Pokud ano, naučíte mě to?:o))

P.S. Dnes jsme nechali od domu odvézt třetí kontejner černé skládky, naprosto nerozúčtovatelná položka a ještě navíc někdo přejel moc hezkou krysu (nebyl to potkan ani podkan).

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *