Nakonec bílé Vánoce:o)

No jo, nasněžilo nám a Ty moje Vánoce skončily teprve dneska, takže nakonec bílé byly:o) 

Letošní Vánoce byly asi ty nejpohodovější a nejdelší jaké jsem zažila a to i přesto, že počasí nebylo hezké a místo veselých kalíšků jsem popíjela citronovou šťávu ředěnou vodou:o(, ale zase na druhou stranu, mělo to i své výhody, protože když takhle v klídku poleháváte, mysl nezatěmněnou ani nerozveselenou kořalkou, je to správný čas mezi jiným i na vyhodnocování pochybností, které se Vám někde usídlily a je jedno jestli v hlavě, v srdci nebo kdekoliv jinde.

Štěpánův svátek skončil a moje hezké Vánoce pokračovaly, jen se přenesly o kousek dál. Byla i kořalka, některé pochybnosti odtekly a jiné přitekly a taky, začalo sněžit, auto jsem ráno oškrábané od námrazy neměla, a pak taky, odjezd jsem odkládala až do stmívání.

Řídím auta už vlastně desítky let a navíc strašně ráda, ale jestli jsem si někdy myslela, že nedojedu, tak to bylo dneska.

Namrzlá cesta a na ní během pár minut několik centimetrů sněhu, do čelního skla nepřetržitě naráží miliony vloček sněhu, nevíte kde na pravé straně začíná silnice a nechápete proč ta auta v protisměru jednou proti Vám.

Zhruba 25 km před Mladou Boleslaví už jsem myslela, že si to mrsknu a pak jsem navíc omylem navíc lízla o brzdu, Walda nebezpečně zavrčel a ukázal mi ještě na rovině, jak umí zablokovat všechny čtyři.

Jeli jste někdy do Mělníka z Mladé Boleslavi cestama přes Jízerní Vtelna, Byšice a podobné prdele? Ne? No rozhodně to nezkoušejte na namrzlé zasněžené neprotažené a neposypané silnici, není nic horšího, než když se na Vás ze zatáčky řítí auto, Vy NIC nevidíte protože hustě sněží a jediné co víte naprosto jistě je, že máte JEN 2 pedály" spojku a plyn, protože na brzdu MUSÍTE zapomenout.

Cestou jsem napočítala 9 čerstvých aut v příkopech a ve stromech a před Roudnicí pak 2 děti na neosvětlených kolech, byla bych moc překvapena, kdyby dojely domů….

Takže, Vánoce máme za sebou, ještě ten Silvestr, Nový rok a pak nový rok:o)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *