Radek Hanykovics včera zemřel

a pak má člověk psát vesele. 

V úterý ráno zemřel v Hradci Králové na následky dlouhodobé nemoci Radek Hanykovics, který byl v roce 1996 v Thajsku odsouzen za pašování heroinu k padesátiletému trestu vězení. Ve středu o tom informovala jeho přítelkyně.

Ten příběh určitě znáte, příběh o muži, který za mrzský peníz v roce 96 pašoval 2.4 kila heroinu, byl zatčen a Thajsku odsouzen k 50ti rokům vězení. O jeho vydání se podstatnou měrou zasloužil i Václav Klaus a tak byl v roce 2004 Hanykovics převezen do České republiky, kde měl odsedět ještě 8.5 roku, v roce 2005 byl podmíněně dočasně propuštěn ze zdravotních důvodů.

Pokud jde vězením docílit nápravy, u Hanykovicse se to rozhodně povedlo, možná i díky kombinaci s vážnou nemoci, poslední rok svého života trávil dobrovolně putováním po základních a středních školách, aby ukázal dětem na vlastním těle, že drogy jsou svinsto a ani ony, ani žádné peníze získané v souvislosti s nimi, nestojí byť jen za týden nesvobody, v uplynulém roce napsal o svém příběhu taky knihu.

Hanykovics si přál, aby  na něj jeho maminka mohla být znovu pyšná" a já doufám, že se mu to povedlo. Zemřel včera, doma-v bytě u své přítelkyně, přitom on by zrovna žil rád.

Mimochodem za ten "báječný byznys" vydělal 3.5 tisíce dolarů…………….

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *