Když máte dvoje vrata, mohli byste si vybrat kudy dovnitř a kudy ven

a bylo by to krásné, ale my jsme řekli NEE, lepší je to přes plot! 

Původně měl náš domeček malý plůteček a vrata jen jedny, velká těžká vrata na velkých železných pantech, vrata, která se otevírají ručně, pokud nechápete co to znamená , pak prostě po příjezdu zastavíte, vystoupíte, otevřete vrata, projedete, zastavíte, vystoupíte, zavřete vrata.

Časem se zvětšil pozemeček a taky plůtečky a přibyla další vrata, ovšem pozor, tahle jsou ( někdy) otvírací na jiném principu, dálkovým ovládáním. Tedy pro některé, to moje ovládání funguje tak, že příslušný čudlík zmáčku několikrát z auta, pak z otevřeného okna, pak vystoupím a tak dále. Prý to není tím ovladačem….

Původní mechanicky otevíratelná vrata slouží jako záložní, třeba já si je raději sem tam otevřu:o)

Předloni v létě se těm starým vratům ulomil jeden  železný megapant a pán s kladivem to opravil tak jako na chvíli provizorně, když je stejně moc nepoužíváme.

Vloni v létě udeřil blesk do různých věcí, třeba do telefonního vedení a taky do mechanismu, který (některým z nás) otevírá druhá vrata na popud dálkového ovládání. A tak jsme zase otevírali mechanicky ta stará vrata.

Otevírací forichtung poškozený bleskem se musel vyhodit, musel se pořídit nový a tak přišli jiní pánové a do země zakopali novou konstrukci z železných úček, všechno se to znova nově ukotvilo  a dokonce i moje dálka najednou fungovala a bylo to nádherné. 2 dny, pak se přihnal ten Kyrill nebo jak se jmenoval a vytrhl jedno z těch zabetonovaných forichtungů a byli jsme rádi, že přišli zase jiní pánové a silou se jim podařilo ta vrata aspoň zavřít. A tak jsme zase otevírali mechanicky ta stará vrata.

Dovčera, dýl už ten starý železný megapant nevydržel a tak se dneska, v té největší zimě letošní zimy opravovaly dvoje vrata, ty původní staré mechanicky oteviratelné alespoň tak, abychom mohli ven a taky dovnitř:o).

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *