92% respondentů nepovažuje Čunkovy názory za rasistické !

Vzorek byl vytvořen z 10 000 respondentů sledujících Prima partii.I já ji sledovala, ale nevolala, ale jeho názory za rasistické nepovažuju, považuju je za názory celkem rozumné, nebo přinejmenším poněkud odlišné od těch, které se aplikovaly na rómskou komunitu v posledních 16ti, potažmo 50ti letech.

V poslední době s Rómy moc do styku nepříjdu, z Vršovic ( považovaných za podezřelou čtvrť nevalné pověsti) nějak vymizeli, včetně toho co si říkal Maďar, aby se nepoznalo, že je róm, ale choval se jako cikán.

V Roudnici občas projíždím nejen kolem getta  paneláků z 60. let , ale i úzkou příkrou uličko, kterou se jede i k Horáčkovi, tady taky bydlí rómové, většinou v pěkně opravených domcích, když je hezky a teplo, vidím je posedávat u stolu před domy, vypadá to podobně jako v Bulharsku, v Itálii nebo ve Španělsku.

Rómové sem přimigrovali už před pěknou řádkou let, někteří, někteří byli přimigrováni bolševickým režimem a věřím, že to nemají lehké, obzvláště ti uvěznění mezi svou komunitou. Nemají to lehké, protože kočovat se dlouho nesmělo a tak odvykli a na paneláky si prostě zase pro změnu nezvykli.

Nemají to lehké protože v naší zemi najdete školy s výukou v angličtině, v němčině i francoužtině, vyznavači islámu dokonce touží i po školách islámských, ale školy s výukou v jazyce rómském tu myslím nenajdete, ani školky, a tak mnohé rómské, potažmo cikánské děti, aniž bych chtěla být pejorativní, příjdou do školy a nerozumí řeči kterou na ně učitelé mluví, a zde myslím ten problém začíná. Kulminuje pak převodem do škol speciálních, tedy zvláštních.

Když jsem byla malá a pak trochu větší, žili jsme v 1. patře domu a pod námi v přízemí bydleli normální originál cikáni. Byli to strašně hodní a slušní lidé, zejména ti rodiče, posléze prarodiče, měli práci a mnoho dětí a doma děsný bordel a vytrhané parkety, kterýma v některou ze zim topili. Doma jich bylo vždycky asi o 50 víc než jich tam bydlelo a bylo to hodně veselé bydlet nad nimi, ale neutrpěla jsem tím žádnou fyzickou ani psychickou újmu, ale to jsem vlastně odbočila, rozhodně od Čunka:o).

Pokud se má rómů týkat nějaká pozitivní diskriminace, rozhodně je nezbytné začít s ní ve školství a nejen v tom základním, protože dobré to bude až tehdy, když róm dokáže stejně jako kterýkoliv lepší bílý" vytunelovat přes vlastnoručně vyrobený program, banku:o).

No ale vážně, nejvíc se na současné situaci rómů podepsali komunisti a jejich režim, nutno ovšem podotknout, že ani politikové posledních 16ti let zatím žádné řešení nenašli. Tak možná ten rasista Čunek:o)

Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *