Neděle v lehkém pracovním rytmu

Když jsem se dneska ráno probudila podruhé, bylo 10 a bylo tu božské ticho, všechny 3 generace odjely, zůstaly jen pesy a kočk, který se mimochodem celou noc dožadoval hlazení a když jsem v mikrospáncích přestávala, dělal hlasité ééééééeee".

 

Udělala jsem si kafíčko, milovaný mi popřál krásný den a já si řekla  Jo, tak jo:o)" a pustila se do obtahování namozaikovaného stolku dýhou, jak mi to tak hezky šlo, povynášela jsem ze světnicové části kuchyně ven koberce. To miluju, když je navěším na plot, zapnu vysokotlaký vodní přístroj a můžu je vyčistit dočista dočista, proto taky nesnáším koberce od zdi ke zdi, blbě se věší na plot.

Po kobercích zůstaly na dlažbě dva světlé obdelníky a to mě přinutilo k další činnosti, kterou dělám zhruba jednou ročně, čištění dlažby kartáčkem na zuby:o(

Dlažby jsou tu skoro všude, té ve světnici je skoro 50 metrů a je to dlažba blbá protože tak ostrá, že trhá hadr a když se jen tak setře vypadá ještě hůř než když se nesetřela.

My se nepřezouváme, jak někteří z Vás vědí:o), ani doma, ani tady u Labe, ani pesy se nepřezouvají, ani kočk a tak ty podlahy dostávají dost zabrat a já pak taky.

Tohle jednou za rok čištění" spočívá v tom, že každou dlaždici30x30 postříkám nějakým sajrajtem, pak vezmu kartáček (na ruce, ne na zuby:o) ) a vydrbu ji dočista dočista, pak ji vytřu. Toto pak opakuji zhruba 300x než dojdu, případně se doplazím na konec. Pak příjde na řadu ten zubní kartáček na spáry (ne není to ten putovní":o) ) Když skončím, podlaha je zhruba o 2-3 odstíny světlejší, no prostě není už tmavě hnědá, ale je světle béžová a já dostávám chuť vymalovat, protože když jsem malovala posledně, asi byla podlaha před čištěním a ty barvy se k sobě moc nehodí:o). Když dojedu ten poslední 30×30 kousek u dveří, moje oko se zálibou pohlédne na dlaždbu v předsíni, která se nemusí vytřít ani jednou za 10 let, vypadá pořád stejně, umytá i neumytá.

Neděle se chýlí ke konci, koberce voní na plotě, venku pořád nádherně svítí slunce a mně už zbývá asi jen tak 100 kousků:o), no a do malování se pustím příští víkend a pak, pak si namozaikuju postel:o)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *