Odtekla mi voda

ale netuším, kam se poděla!Po několika týdnech usilovné práce jsme s Károu včera konečně shromáždily veškerá data i  pro různá vyúčtování našich služeb a vůbec byste nevěřili kolikrát do roka se různě, aspoň o pár halířů, změní ceny plynu, elektřiny a vody, až mám pocit, že si ti dodavatelé dělají legraci.

A pak se to zjistilo, ztratila se voda!

Když jsem po poledni opsala stav vodoměru a porovnala jej s posledním odečtem z 2. února, přišly na mě mdloby, protože zatímco od loňského 5. května do letošního 2. února se spotřebovalo 1 345 m3, letos od 3.2. do 3.5. SE spotřebovalo 1 965 m3. Když jsem to všechno sečetla, odečetla a vydělila, dopočítala jsem se toho, že zatímco dlouhodobě jsme za měsíc vypili průměrně 158m3, v posledních 3 měsících jsme vypili měsíčně kolem 655 m3, což v praxi taky ovšem znamená, že od loňského května do letošního ledna jsem zaplatila vodárnám kolem 59.000,-, za poslední 3 měsíce zaplatím přes 63.000,-, taky to ale znamená, že když jsme za celý rok předtím zaplatili za období celého roku 90.000,-, za tento rok to bude o nějakých 32 tisíc víc. A to se já sama napiju z Vltavy  zhruba 1 až 2x v týdnu, jinak piju vodu z Labe!

Tak nevím, buď si někdo v domě napustil poměrně velký bazén, nebo se tolik vody vsáklo do stropů a stěn při té drobné" havárce z 28.3., a nebo do základů domu při té další drobné" havárce v kotelně, ale, dá se taková věc odhadnout? Kdo tohle zaplatí? A kde ta voda sakra je? No já vím, buď v tom bazénu a nebo ve stoce, tak jako tak budou vodárny účtovat nejen za 1 965 m3 vodného, ale taky stočného:o(.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *