Sen

Zdávají se mi běžně, ale nepřikládám jim moc velký význam, protože do snů přenášíme své běžné nebo i neběžné tužby a pak taky své zážitky, ty dobré i ty špatné.
 

Kromě toho mám asi 10 snářů, některá slova vysvětlují stejně, ale většinu naprosto odlišně a to pak člověk neví co má vlastně dělat.
Mám ale sny, které se neustále opakují a to i desítky let.
Když jsem byla malá, zdával se mi sen vyloženě neidentifikovatelný, plný barevných kol a jiných geometrických předmětů v nejrůznějších barevných spektrech, možná to byly i šroubovice DNA a tenhle sen vždycky znamenal totéž, totiž, že budu nemocná, většinou se s tím ale už nedalo nic dělat, protože se mi zdál vnoci a ráno už jsem nemocná byla, různě, horečnatě i nehorečnatě. Tenhle sen se mi přestal zdávat někdy kolem 20ti a to i přesto, že i poté jsem ještě nemocná bývala.
Před pár lety se mi začal zdávat sen o Vánocích. Je vždycky stejný a i když se vnoci probudím a znova usnu, prostě si v něm pokračuju. Zdá se mi, že je najednou 24.12. odpoledne a já zjistím, že nemám rybu, strouhanku, vejce, brambory, majonézu a zeleninu. Skoro všude už je zavřeno a tam kde není, nemají věci, které potřebuju. Pak už je večer a já vařím brambory a improvizovanou večeři dodělávám kolem desáté večer. V mezidobí sháním stromeček a něco, co bych pod něj zabalila. Tenhle sen se mi zdával donedávna, cca 4-5x v roce a to bez ohledu na to, zda byl prosinec, nebo červenec.
Nově mám změnu, chci někam letět, asi na dovolenou, mám letenku, ale nepodívala jsem se na kdy a že je to "na dnes" zjistím ve 3 odpoledne, když mi to letí v 6. V tomhle snu to není vždycky stejné, jen letadlo  stihnu pokaždé, někdy letím jen s kabelkou, prostě tak, jak jsem zrovna byla někde 100 km od letiště, někdy to stihnu domů a do tašky si naházím aspoň nejnutnější věci, někdy se stačím sbalit líp, tak jako tak pokaždé probíhám halama v Ruzyni do už zaplněného letadla.
Tak nevím, nemocná po těchto snech nikdy nejsem, na Vánoce jsem ještě nikdy nezapomněla a na dovolenou taky ne, ale možná, že tyhle sny jsou předzvěstí docela slušného Alzheimera:o)
Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *