Létáte?

A létáte rádi, nebo se takovému způsobu přepravy podvolujete se sevřenými žaludky?

Já moc ráda nelítám, jednak se na většině letů už nekouří a vydržet nekouřit třeba i 5,6 hodin, je pro mne dlouho. Taky mi vadí nedostatek prostoru, zejména toho pro nohy, vadí mi i představa, že pokud si zajistím místo u nouzového východu, kde je prostor mezi sedadly přece jen širší, přejde přeze mne v případě nějaké katastrofy nejméně čtvrtina pasažérů. Taky mi vadí, že když se konečně rozhodnu vstát a vydat se na WC, je prostor chodbičky chucpaný nějakým vozíkem.
Ale to jsem odbočila. Takže, létáte rádi, jste při letu v klidu? Třeba i bez kořalky a prášku na spaní usnete?
Tak klidně spinkejte, spinká i pilot:o)

Český boeing letěl nekontrolovaně Evropou

Pilot Petr Jirmus v kokpitu letadla
Pilot Petr Jirmus v kokpitu letadla

27. června 2007 1:13
Švýcarské stíhačky F-18 Hornet měly 20. dubna plné ruce práce. Startovaly k mlčícímu Boeingu 737 české společnosti Travel Service se 130 lidmi na palubě. Raketami vyzbrojené stroje měly zjistit, co se se strojem stalo. Nyní vychází najevo, že kapitán Petr Jirmus zřejmě spal.

Pilot byl navíc v rozporu s předpisy sám. Letecká společnost o nebezpečném incidentu dosud mlčela, událost teď vyšetřují české úřady.

"Letadlo bez spojení mířilo 20. dubna na Ženevu, nezbylo nám než povolat na pomoc stíhačky," řekl mluvčí úřadu civilního letectví Anton Kohler.

Kapitán Jirmus nekomunikoval s dispečery už nad Francií a mlčel i po přeletu do Švýcarska, což způsobilo u dispečerů letového provozu poprask. Druhý pilot se v kabině podle informací MF DNES přibližně dvacet minut neukázal.

Chcete vědět více?

Co se stalo na palubě stroje? Čtěte dnešní MF DNES.

Jirmusovo vyjádření se v úterý nepodařilo získat. Společnost Travel Service ho poslala služebně na dva měsíce do Ománu. A ředitel firmy Roman Vik pilotovo selhání popírá: "O ničem nevím a na vaše spekulace nebudu odpovídat."

I když Travel Service jakýkoliv incident nad Švýcarskem popírá, ve zprávě švýcarského Úřadu civilního letectví jasně stojí: "Několik desítek minut mlčící letadlo, k němuž jsme v nouzi poslali stíhačky, patřilo společnosti Travel Service."

Fakt, že byl Jirmus v kabině téměř půl hodiny sám, považují letečtí inspektoři za flagrantní porušení norem leteckého provozu. Jen autopilotem ovládaný stroj mohl podle jednoho z nich způsobit katastrofu.

 

Zdroj:MFDNES

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *