Víte, že mokorka má fůfik?

Za uplynulý rok jsme se nejen v hovorové řeči posunuli o kousek dál, nicméně Gremlini začali do svého bytí vnášet už i složitější úvahy než to, že TO je ato" a  a tamto mokorka" a tak například už víme , že  ata kdesi pakují" a vlastně nejen ata, ale taky abobusy, litadla i vudě.Nedávno se Matěj zamyslel na silnici nad čtyřkolkou a když ji popáté obešel sdělil mi, že má taky fůfik" a já netušila co je to to fůfik, ovšem poté, co jsem se dozvěděla, že i mokorky, ata, litadla a vudě mají fůfik, pochopila jsem, že se jedná o výfuk.

Nebo taková kola! Tak třeba lítadlo taky kola má" ale to víme už tak půl roku, nicméně v poslední době jsme si vysvětlili, že litadlo používá kola jen když jede, ovšem, když se vznese ( co to melu), když už letí, kola schová. Tohle vysvětlení se mi zdálo jednoduché a Gremlini se tvářili jakože ano, že prostě když litadlo vzlítne, schová kola a já byla spokojená, protože kdykoliv vidíme letící litadlo, dozvím se nejen, že má fůfik, ale taky, že kola má schovaný. Předvčerem ale sleduju Adámka, jak si hraje s letadlem…………letadlo se rozjíždí po ploše, Adámek odmontovává kola, schovává je pod prostírání na stole a….. letadlo vzlétá kola má schovaný"! Dnes dostal vrtulník a já začala vysvětlovat, že vrtulníky kola nemají a nerozjíždí se…….., ach jo:o).

Taky už víme, že polajti a hatiti" se dají zavolat alontem", ale nevím jestli víme, že se dají volat i bez kreditu v rámci tísňového volání, raději to nebudu zjišťovat, myslím, že vysvětlit pojem tísňové volání" je nad mé síly.

Pak tu máme pesy. Netuším proč jsou naše pesy  peki" ( Zato, Tina,Vilinka) a jejich pesa (Patelka) je hava".

Včera jsme se dívali na večerní zprávy, ukazovali nějakou ošklivou havárii, zmuchlané plechy na silnici, Adámek se tvářil velmi vážně a pak zamyšleně pravil  Ato je úplně zničený!", měl pravdu, úplně zničený.

Nedávno jsme s Gremliny odkudsi volali didovi", samozřejmě s ním chtěli hovořit oba a když jsem se pak k alontu dopracovala já, zeptal se Filip  Proč ty děti mluví finsky??"

Netuším proč mluví finsky, ale možná, že když budou trochu finsky i uvažovat, nebude to špatné:o)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *