Musíme si pomáhat 2!

O sbírce na vozík pro Martina Hrůzu jsem psala 4.12.2007

http://www.avocode.bloguje.cz/626391-musime-si-pomahat.php

Nejen potřebných 80, ale celých 200 na úplně nový vozík se vybralo během jediného dne,a nejen to, sbírka na vozík pro Martina vynesla celkem částku 750.000,-Kč a co o tom píšou dál na iDnes si můžete přečíst zde:

Bezmála tři čtvrtě milionu korun vynesla sbírka na lepší invalidní vozík pro Martina Hrůzu. Díky čtenářům iDNES.cz a MF DNES tak dostane vozík a další pomůcky nejen on, ale i další podobně postižení lidé.

"Tak vysokou částku jsme nečekali. Díky penězům, které čtenáři poslali, tak budeme moci přispět i dalším lidem," řekla Božena Jirků, výkonná ředitelka konta Bariéry Nadace Charty 77. iDNES.cz a MF DNES jsou mediálními partnery organizace.

Zatím je jasné, že Martin Hrůza získá z celkové sumy 200 tisíc korun. "Z této částky se zaplatí nejen potřebný vozík, ale Martin získá i další pomůcky, které mu usnadní život," vysvětlila Jirků.

K dalším, kterým peníze ze sbírky pomohou, patří například šestadvacetiletá Luďka Philippi z Brna. Může si tak pořídit elektrický vozík. "Moc mě ta zpráva potěšila, protože ten můj starý už kvůli rozbitému kolu nejezdí. Napsala jsem asi na osmnáct nadací, ale pořád se nic nedělo. Až teď," těší se mladá žena.

Na dlouhou procházku se se svými syny-trojčaty díky čtenářům iDNES.cz a MF DNES dostane i Stanislav Zámečník z Prahy. Na vozíku je po pádu z lešení. Vozík po pěti letech užívání vyžaduje stále častější a nákladnější opravy.

Další peníze poputují k Fajtovým do České Třebové. Ti budou moci pořídit dva skládací vozíky pro své dvanáctileté dcery-dvojčata Terezu a Veroniku. "Skládací vozíky nám neuvěřitelně zjednoduší dopravu, protože ty současné musíme rozšroubovávat, než někam vyjedeme. Rozložením a složením ztratíme přes hodinu času," popsala maminka Jitka Fajtová.

Peníze ze sbírky zaplatí také na celý rok službu osobní asistentky pro čtyřiatřicetiletou Renatu Vostrou, která je postižena svalovou dystrofií a bez cizí pomoci se neobejde.

"Úspěch sbírky nás trochu zaskočil, takže o dalších obdarovaných rozhodneme v nejbližších dnech. O tom, jak jsme celou částku rozdělili a kde peníze ze sbírky pomohly, se čtenáři samozřejmě dozvědí," dodává Božena Jirků.

Není hold  nad tu neviditelnou ruku trhu! :o)

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *