Klíčnice

aneb "  Veselá z natáčení dnešního rána" !

Že jsem se stala ve zdejším domě klíčnicí, to je už víceméně jasné a nemyslím tím různá vydávání klíčů od kotelny, uzávěru vody, výtahové šachty a podobně.
Když jsem spala u Vltavy předposledně, probudil mě zvonek v půl 4 ráno. Nemám ráda zvonková probuzení ani v 10 dopoledne, ale to už bývá světlo, ovšem v půl 4 ráno bývá světlo jen pár týdnů v roce a žádný lednový mezi nima není.Když se probudím prudce něčím nepatřičným v půl 4, většinou nevím kde jsem a proč a obyvkle se leknu. Zvonění pokračovalo a tak jsem se vypravila bytem za tím zvukem. Za dveřmi stála slečna s černočervenou hlavou a vysvětlovala mi, že byla u kohosi kdo už spí / no aby ne/, zabouchla dveře bytu, ale dům je zamčený a ona se nemůže dostat ven z domu. Byla milá a kdyby bylo půl čtvrté odpoledne, asi by mi byla i sympatická.
Dnes mě zvonek probudil po 8mé, to už je venku světlo, takže zmatena jsem byla o poznání kratší dobu. Za dveřmi Ing. Pepáč, soused z garsonky. Zde musím podotknout, že Pepáč je takový podivně zrychlený, hodně gestikuluje a při rozhovoru podivně přiskakuje a odskakuje, takže se během jedné delší věty i 5x dost leknu. Dále musím podotknout, že Pepáč není inženýr třeba od krav, ale je architekt, což dodávám proto, že tento fakt se může váženému čtenáři dále hodit.
Pepáč: " Dobré ráno (hop sem hop tam) promiňte jestli jsem Vás vzbudil (hop sem), ale zabouchl jsem si klíč( hop tam hop sem), půjčila byste mi náhradní (hop hop)?!"
Já : " No dobré pane inženýre, určitě ano, pokud ho najdu…"
Pepáč : " Filip říkal (hop hop), že ho dává do trezoru……….(Pepáč mi popisuje útroby bankovního sejfu :o))."
Jdu prohledat obsah skříňky velikosti 20x10x30 :o), nacházím. Pepáč je rád a zasunuje. Nechávám dveře otevřené a jdu si udělat kafe. Po chvíli vykouknu na chodbu, Pepáč stojí na špičkách, levou rukou se drží horních futer dveří a pravou se snaží zabrat klíčem doprava ( no jo, ten zámek šel vždycky ztuha, myslím si).
Jdu se umejt, po chvíli vykouknu na chodbu, Pepáč  nohama poodstoupil od dveří asi půl metru, klíč drží oběma rukama a snaží se zabrat doprava ( o Jesus, pomyslím si, to bude nadlouho).
Jdu si pro cigárko, vracím se na chodbu, Pepáč zrovna kleči u dveří a zírá do neexistující klíčové dirky bezpečnostního zámku typu " tamsenedostanešikdybysesposral".
Já : "  Hm, tak to netuším proč Vám to nejde pane inženýre, klíč je určitě správný!"
Pepáč : " ( hop sem) Myslíte, že  vadí, že mám klíč v zámku zevnitř ?"
Já : " Prosím????"
Pepáč : " (hop tam) No mám klíč zevnitř."
Já : " (tupě opakuji) Jako zevnitř v zámku??? Ano, to myslím dost vadí, to prostě zvenku neodemknete ani kdybyste se………..!"
Pepáč : " (hop hop) A co budu dělat?" ramenem se snaží povolit dveře, které mají dva bezpečnostní zálifrungy nahoru, dva dolu a po dvou do každé strany…..
Já : " Zavoláte zámečníka, necháte odvrtat tu vložku a osadit jinou, bude Vás to stát bratru 3 tisíce."
Pepáč : " ( hop sem) A co okno??"
Já : " Okno? (opakuju tupě) Pane inženýre, jsme ve 3. poschodí…..!"
Pepáč : " (hop,hop) Stejně ho mám zavřené! Ten klíč si zatím nechám!"
 
Zavírám dveře a přemýšlím, jestli mám dneska udělat výjimku a dát si panáka už ráno :o)
 
 
Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *