Zlatá horečká stoupááá!

Každopádně jak víme, DPH se nám zvýšilo Novým rokem z 5ti na 9% a s nárůstem cen je tedy potřeba počítat, rozhodně nejméně o 4%!

Leta letoucí máme uzavřenou smlouvu s firmou od výtahů z Brandejsa a leta letoucí stál servis spočívající v

Paušálním servisu výtahu  1.290,- + DPH

Revizí výtahu                    360,- + DPH

Sumasumárum čtvrtletně, včetně 1.782,90 Kč. Pravda nic moc, ale…………..

Dnes 14.2. mi přišel dopis od pana Výtahy s datem 11.2. 2008, v kterém mi sděluje, že s účinností od 1.1.2008  zvyšuje ceny a to z důvodu zvýšení DPH, placení parkovného, navýšení ceny pohonných hmot a celkové zvýšení veškrých (nevím co je veškrých, ale asi je to drahé) nákladů. Přílohu dopisu tvoří věc nazvaná Příloha č.4 k paušálnímu servisu č.  723/08 nahrazující přílohu č. 3 k paušálnímu servisu č. 723/99 , nu nevím, kde se v roce 99 vzaly už 3 přílohy,když jsme smlouvu s Výtahou uzavřeli až koncem roku. Zkrátka a dobře ta příloha, krom nevyčíslených sum na parkovné a GSM bránu, obsahuje

Odborná prohlídka-revize    595,- Kč včetně DPH

Opravy výtahu                   2.616,-Kč         –  –     (má se na mysli oprava a nikoliv případné náhradní díly)

Mazání výtahu                        54,50           –  –

Ať počítám jak počítám, žádné 4% navíc, ale sumasumárum  3.265,50 Kč, tedy o 1.482.60 navíc, nějakých necelých 80% a protože se mi to moc nezamlouvá, volám panu Výtahovi, abych si ujasnila co že nám to tak zdrahlo a jestli se o ceně dá ještě diskutovat.

Všechno nám zdrahlo milá paní, třeba litr oleje na mazání stojí 60 korun!, no a jestli se Vám to nelíbí, klidně tu smlouvu ukončíme hned zítra!" povídá Výtaha.

 No já vím že nám všechno zdrahlo, ale ráda bych věděla, jaké náklady jste měl konkrétně s mým výtahem, když oprava nebyla , krom výměny 1 tlačítka za 1.50 Kč(s), prováděna žádná nejméně 3 roky a revizi jste neprovedli v roce 2007 ani jednu, pokud jste ji neprováděli v kabině výtahu, a vím to naprosto jistě, protože od prosince 2006 je strojovna pod novým zámkem od nějž si v průběhu roku 2007 ani jednou nikdo nevyzvedl klíč, takže moje náklady v roce 2007 činily cca 7.100 Kč a ptám se na ty Vaše?" snažím se kontrovat.

Marně, pan Výtaha se nemíní bavit, náklady prostě rosTOU !

No jo, tak nová doba, zvýšíme ceny, aspoň nebudeme muset nic dělat!:o)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *