Jsou klobásy štěstí ?

V pátek jsem byla na módní přehlídce, no, vlastně to nebyla přehlídka moc módní, ale celý ten večer byl docela šťastný, k pocitu onoho dokonalého štěstí, možná štěstí podle toho vzorce o kterém se dnes zmínil aTeo:-), mu chybělo málo, ne, málo je špatně, nechybělo moc,ne, to je taky špatně…To bylo tak:

Ta přehlídka byla přehlídka šperků, bižuterních šperků a pak taky prádla. Já bižuterii nenosím a prádlo mě moc nezajímá, vystačím si s černýma kalhotkama a tak jsme se s Károu soustředily zejména na vítací přípitky sestávající ze sektu s jahodou, moc dobré a tak jsme se přivítaly několikrát, proložily to jinými pitíčky, Dunaj se z pohledu od Občanské plovárny lesk odrazy světel Intercontinentálu a já z toho dostala hlad, což mi pocit štěstí narušilo poprvé. Kára ovšem přišla se šťastným nápadem  Václavská klobása".

Václavská klobása je klobása z Václaváku, většinou je určitě znáte, je to taková pěkná tradice, kterou nám soudruzi teď chtějí zrušit a nebo omezit, nechápu proč, byly tam vždycky, i když trochu jiné, ale je to pěkná tradice, prostě klobása nebo opečený párek s hořticí a chlebem, neodmyslitelně patří k nočnímu koloritu centra Prahy, stejna jako pasáci a šlápoty.

Vydaly jsme se přes most pěšky a pak Pařížskou pěšky zkontroloval, jestli se ručičky hodin stále točí pozpátku, jestli kabelky od LV stojí pořád nejméně 50 tisíc a jestli Cartiér nechává přes noc ve výlohách pořád jen zboží do 100 tisíc (výloha byla ale plná cenovek v rozemezí od 1 do 4.5 milionu, musím se tamněkdy podívat přes den, co se prodává za 4.5 milionu). Ano, všechny tyto věci jsou vpořádku, stále stejné :o)

Klobásy jsou také zatím stále na svých místech, navíc u každého stánku najdete petiční archy za jejich zachování. Taková klobása stojí 60 korun a měří cca 20 cm. 20cm, to je za 60 korun myslím dost dobré:o),navíc si nevzpomínám kolik stál opečený 10 -15centimetrový párek za bolševika.

Z Václaváku jsme pak jely Metrem na náměstí Míru a odtud zpět tramvají na Pípáka k McDonaldovi na capucino a koblihu, protože náš pocit štěstí se po klobáse nezdál být úplný.

Spalo se mi špatně, přestože většina mých smyslů a pocitů byla plně saturována, k pocitu štěstí chybělo málo, strašně moc!

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *