Co ještě vlastně platí?

Člověk už vlastně ani nepochytá co je pravice a co levice. Zatímco u nás zavádí reformy obnášející například poplatky ve zdravotnictví, čí Bílou knihu chystající jakousi formu placeného školství pravice, levice huláká, že je to asociální, v Maďarsku tyto reformy zavedla levice a ostře proti nim, dokonce za pomoci referenda, brojí pravice, no čert aby se v tom vyznal!

Minulý týden jsem se nad seznamem nejbohatších lidí světa zamýšlela nad tím, co bych si koupila, kdybych měla k dispozici 82 miliard dolarů: Napadl mě domeček na Kampě, domeček na Korfu, domeček na Grand Canarii a dvoje boty, dál mne nenapadlo nic, naštěstí, zdá se, že nejsem úplně  rozmařilá:o)

Naštěstí říkám proto, že zrovna čtu, že Vatikán rozšířil seznam Smrtelných hříchů ( v tom článku do toho sice pletou Desatero, no ale to je nakonec fuk, základní Desatero nebo Smrtelné hříchy, nakonec je to stejná katastrofa:o). Desatero celé asi vyjmenovat nedokážu, vím že tam patří věci jako : Nezabiješ, Nepokradeš, Jednoho Boha vyznávati budeš, Pomni abys den sváteční světil, Cti otce svého….., Nepožádáš manželky bližního svého, na nic dalšího si nevzpomenu, i tak je to dost, nakonec proč a o co bych žádala nějakou manželku!

Pokud jde o ty hříchy, byl o nich taky film, patřívalo mezi ně třeba Obžerství, víc si jich taky nepamatuju, no i když…:o)

Vatikánu se patrně zdá seznam hříchů malý a tak inovuje a mezi Smrtelné hříchy mají nově patřít například genetické pokusy, znečišťování prostředí, společenské nespravedlnosti, požívání drog či nadměrného bohatství.

Uff, no ještěže nemám těch 82 miliard dolarů, to by mě zneklidnilo:o), genetické pokusy neprovádím, prostředí znečišťuji úměrně, společensky nespravedlivá myslím nejsem, drogy nepožívám, moc nežeru, takže kdybych se náhodou někdy omylem vrátila do lůna křesťanské církve, mohli by mě upálit za těch zbývajííících 6 hříchů, možná jen za jeden, no to by asi za to stálo:o).

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *